Loading color scheme

Kolekci Atrapasueños zdobí pestrý motiv lapače snů

LuxurytableczVista-Alegre-ATRAPASUEOS-tale-od-350-K---image Známá portugalská porcelánka Vista Alegre spojila své síly s luxusní mexickou designovou značkou Pineda Covalin a výsledkem je hravá kolekce Atrapasueños. Jejím hlavním motivem je lapač snů, pírka a jemné linky. Pineda Covalin vložila kolekci do vínku tradiční barevnou ikonografii Mexika a svůdný moderní vzhled, Vista Alegre přispěla kvalitním materiálem a precizním zpracováním.

Italská značka Baldinini otevřela nový luxusní butik v POP Airport

IMG3577-2 Proslulá italská značka Baldinini otevřela svůj nový obchod v pražském outletovém centru Premium Outlet Prague Airport. Obchod v POP Airport je jediným outletovým obchodem značky v Čechách a zákazníkům nabízí nejen čerstvý nádech slunné Itálie a její šarm, ale především ručně zpracovanou, kvalitní a pohodlnou dámskou a pánskou obuv nebo doplňky. Kromě značky Baldinini najdou zákazníci v obchodě i široké portfolio dalších značek – mimo jiné Roberto Serpentini, Fabi, Ninalilou, Bikkembergs, Manual, LiliÓ a Mywalit, které kromě tradičního sortimentu obuvi pro dospělé nabízí i dětskou obuv.

Přechod do normálu a vyrovnání se s aktuální situací. Na co si dát pozor a co nepodceňovat

corona-49708361920 Úzkosti, strach a někdy zkratkovité jednání může nastat, když cítíme tlak zvenčí, představovaný různými zákazy, příkazy a omezeními. Důležité je upozornit, že až po rozvolňování opatření dochází k většímu počtu nepříjemných až fatálních reakcí. Jak je to možné, proč k tomu dochází právě v čase, kdy se člověk už může svobodněji nadechovat?

Erotická kniha Umění mrdati je znovu k dostání. Radí, jak se stát dobrým milovníkem

img-20200420-135425 Sexshop Ruzovyslon.cz si ku příležitosti Světového dne knihy přichystal překvapení pro všechny milovníky lechtivé literatury. Díky exkluzivní spolupráci s nakladatelstvím e-shop vydal knihu Umění mrdati, jež u nás naposledy vyšla v roce 2012. Poetické dílo psané formou dopisu napsal v 19. století autor skrývající se pod pseudonymem Abbé Appliqué svému nezkušenému synovci, jemuž radí, jak se stát neodolatelným milovníkem.

Objevte nové letní zážitky znásobené horskou krajinou Dolní Moravy

Mamutkv-vodn-park Vyspat se do růžova v pohodlné posteli, otevřít okno do zelených kopců a nadechnout se čerstvého horského vzduchu – tak začíná scénář skvělé letní dovolené na Dolní Moravě. Uprostřed podmanivé přírody si užijete pohodu a odpočinek, ale také zábavu, pohyb či dechberoucí výhledy. A až vás dlouhé slunečné dny unaví, zrelaxujete se v soukromí svého tichého horského apartmánu.

Eko výbava pro toulky přírodou

lampcolimage2WEBSIZE Čistou přírodu, kde je možné načerpat síly a oprostit se od starostí, potřebujeme teď víc než kdykoli dřív. Měli bychom na to myslet pokaždé, když se ocitneme v lese, u rybníka, ale i doma na zahradě. Výrobci si už svoji odpovědnost vůči planetě také uvědomují. Výsledkem jsou produkty i materiály šetrné k životnímu prostředí.

Pandemie slábne, obezřetnost je však stále nutná. Jak se před koronavirem chránit za volantem?

corona-49708361920 Situace kolem pandemie koronaviru se v České republice v posledních dnech vyvíjí dobře, počty nově nakažených klesají a vláda uvolňuje přísná opatření. Přesto je třeba se před nemocí nadále pečlivě chránit, dodržovat platná nařízení a věnovat zvýšenou péči osobní hygieně. A důslednost je důležitá mimo jiné i ve chvíli, kdy usednete za volant. Jak se proti koronaviru chránit ve svém vlastním automobilu?

S dětmi v kuchyni: Nebojte se nepořádku a užijte si legraci

paldove-muffiny-s-borvkami-a-citronovou Zdlouhavé dny doma mohou děti pořádně nudit. Udělejte jim radost a upečte si společně oblíbené muffiny. Využít můžete také různé cukrářské ozdoby a modelovací hmoty. Nemusíte se držet při zemi, fantazii se meze nekladou. Přestože nejpoužívanější moukou bývá ta pšeničná, můžete recepty obohatit také o jiné druhy obilnin. Vyzkoušejte třeba muffiny ze špaldové nebo celozrnné mouky!

Fashion Arena Prague Outlet opět přivítala své zákazníky a v novém designu představila obchody Geox a Calzedonia

CalzedoniaFashionArenaPragueOutlet4 V pondělí 27. dubna opět otevřelo venkovní outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet a již během prvních dnů jej navštívilo velké množství zákazníků. Roli jistě hraje i fakt, že je nyní štěrboholské outletové centrum jedním ze dvou otevřených center svého druhu v tuzemsku. Zákazníky navíc láká i do dvou obchodů, které prošly během nucené pauzy zásadními rekonstrukcemi. Moderní a stylově čisté, tak by šlo jednotně charakterizovat nové interiéry obchodů Geox a Calzedonia.

Roste zájem o letní dovolenou v ČR, lidé touží po delších pobytech v přírodě

okolivelkychkarlovicWEBSIZE Češi si i přes složitou ekonomickou situaci nechtějí odpírat letní dovolené (byť zatím v tuzemsku) a preferují destinace, které nabízejí odpočinek a aktivity v přírodě. Takovým místem jsou například Velké Karlovice v Beskydech u hranice se Slovenskem. „Zájem o rezervace letních pobytů u nás prudce roste. V porovnání s loňským dubnem naše hotely Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem přijaly více než dvojnásobek rezervací,“ říká Zuzana Vašutová, provozní ředitelka Resortu Valachy, který se nachází v oblasti mnoha turistických a cyklistických tras, nabízí kvalitní wellness služby, gastronomii a mnoho aktivit nejen pro rodiny, ale také pro páry.

Ženy v přechodu snáší pandemii hůře. Na vině je nápor na psychiku i prolínání symptomů

web-46426681920 Podle průzkumů dopadá stres z koronavirové pandemie na ženy hůře než na muže. Obzvláště zranitelnou skupinou jsou ženy v přechodu, u nichž se může psychický stav zhoršovat i vlivem projevů klimakteria, jako jsou úzkostné stavy nebo výkyvy nálad. Návaly horka zase mohou „simulovat“ s koronavirem spojenou horečku. Ženy v přechodu by nyní měly o to víc dbát na své mentální zdraví a v případě problémů se nebát obrátit na odborníky.

Vědci varují: Koronavirus může ovlivnit mužské sexuální zdraví. Hrozí problémy s erekcí i plodností

rychlovka-v-kuchyni V souvislosti s pandemií nemoci COVID-19 se s ohledem na zdravotní dopady nejčastěji hovoří o riziku poškození plic, srdce či nervového systému. S přibývajícími vyléčenými pacienty však vědci odhalují i další zdravotní důsledky, které koronavirus přináší. Podle nejnovějšího výzkumu čínských vědců může i mírnější forma onemocnění negativně ovlivnit mužské sexuální zdraví.

Moët Hennessy pomáhá v boji s pandemií ve světě i u nás

Spolenost-Moet-Hennessy-pomh-v-boji-s-pandemi-ve-svt-i-u-nspdfStrnka1Obraz0002 Nový projekt vyzývá Čechy k podpoře místních fine dining restaurací. Společnost Moët Hennessy, jež je součástí skupiny LVMH, spojila své síly v boji s pandemií napříč trhy. Mezi zavedené iniciativy patří mimo darování potřebných materiálů, jako je například alkohol na výrobu dezinfekcí, také podpora partnerských společností a místních komunit. V České republice se rozhodla společnost Moët Hennessy ve spolupráci s vinným barem Vinograf vytvořit projekt na podporu místních fine dining restaurací.

Jak se daří českým designérům v době koronavirové?

MIK--Jana-MikeovMaxi-svetr-No68000--Maxi-kardigan-No88900-JPG Aktuální situace způsobená pandemií koronaviru zasáhla obzvláště tvrdě lokální značky a drobné výrobce. Někteří z nich byli nuceni ukončit své podnikaní, někteří napjali veškeré síly a bojují o přežití. Centrum českého designu Kvartýr shop & studio se rozhodlo to nevzdat a je ve své činnosti stále aktivní. Designérky sdružené pod touto značkou využily čas karantény k šití roušek, přípravě nových kolekcí, zdokonalování komunikace se zákazníky, prodeji dárkových voucherů a vývoji nových produktů. Pozitivní novinkou je, že i přes utrpěné ztráty se designové studio znovu otevřelo 28. dubna 2020. Bez věrných zákazníků, by to nebylo možné.

Naučte se pociťovat vděčnost a rozdávat radost. V papelote vědí, co vede k naplněnému a spokojenému životu.

PapeloteSada-sesitu-Amok165Kc Vděčnost je jednou z klíčových dovedností spojovaných s dlouhodobým pocitem štěstí a vyrovnanosti. Podle odborníků je její praktikování prvním krokem ke spokojenému a naplněnému životu. V papelote vděčnost spolu s rozdáváním radosti figurují jako jedny z klíčových hodnot, které na své důležitosti neztrácejí ani v současné komplikované situaci, naopak. Kateřina Šachová, kreativní ředitelka papelote, proto radí, jak je do každodenního života zavést a těžit z jejich výhod.

Komentář: Co na jaře ohrožuje imunitu a proč stále nemáme vyhráno nad viry?

MUDr-Bohumil-Zdichynec Vzhledem k současné situaci ohledně pandemie nového koronaviru o své zdraví většina lidí patrně dbá o něco více, než je v jarním období běžné. K teplejšímu počasí se aktuálně všichni upínají a doufají, že pomůže v boji s pandemií. Přitom jaro může naši obranyschopnost naopak oslabovat. Jaké aspekty jarního počasí jsou pro naši imunitu nebezpečné? Jak v boji s viry pomáhá slunce? To a mnoho dalšího popisuje ve svém komentáři celostní lékař Bohumil Ždichynec.

Vydejte se za uvolněním, zábavou a dětským smíchem do wellness hotelu Vista na Dolní Moravě

Rodinn-dovolen-2 Užijte si rodinnou dovolenou v Česku, na kterou budete ještě dlouho s úsměvem vzpomínat! Nechte se hýčkat ve wellness, zatímco se vaše děti vyřádí na originálních animačních programech! Dopřejte si společné skvělé jídlo a vyrazte na rodinný výlet do čisté horské krajiny. Objevujte dětské parky, vystoupejte na Stezku v oblacích a projeďte se na nejdelší bobové dráze v Česku. Zkrátka odhalte poklady Dolní Moravy a dopřejte si pohodlí čtyřhvězdičkového wellness hotelu Vista s mimořádnými programy pro děti!

Syndrom nemocných budov netýká se i vás?

iStockcistyvzduchlowes V poslední době trávíme doma ještě více hodin než dřív. Mnozí z nás si tak uvědomují, že mít ve svém domově čistý a zdraví nezávadný vzduch by nemělo být ojedinělým jevem, ale naprostou samozřejmostí. Odhadem až 30% populace trpí závažnými alergiemi různého druhu. Není přitom žádným tajemstvím, že kromě genetické predispozice je druhým hlavním spouštěčem onemocnění prostředí, ve kterém jedinec s oslabenou imunitou žije.