Loading color scheme

Častější líbání rovná se lepší sex, spokojenější vztah i více orgasmů, zjistila studie

womanizer1 K romantickému vztahu polibky prostě patří. Ačkoliv mu dle zjištění odborníků muži a ženy přikládají odlišnou důležitost, je líbání podle nedávné studie amerických vědců u obou pohlaví důležitým ukazatelem jak sexuálního uspokojení, tak i spokojenosti se vztahem. U lidí, kteří se s partnerem líbali častěji, bylo zjištěno vyšší sexuální vzrušení a uspokojení i více orgasmů.

Tři účinné cviky pro dokonalý břišní pekáč

fitpainfreezakladnipoziceabdominalcrunchesobliquesklapovackynasikmebrisnisvalstvowebsize Krásně vyrýsované svalnaté a štíhlé bříško je snem mnoha žen i mužů. Toužíme po něm hlavně v létě, když odhalujeme své tělo třeba na koupališti. K tomu, aby se sen o „pekáči buchet“, jak se dokonale vysportovanému bříšku přezdívá, stal skutečností, přispějí i tři cviky podle metody FitPainFree. Jak je správně provádět, ukazuje návodné video.

Kdy nám začne ubývat v těle kolagen a jak jej znovu doplnit?

Kolagen4lowres Každá žena, která se o sebe stará, ví, kolik nám to dá práce udržet si i s přibývajícím věkem krásnou pleť a pružné tělo. Mnohdy nestačí ani různé krémy, kúry, tabletky, masky nebo pohyb... Pokud nám totiž začne s věkem ubývat nenápadná bílkovina zvaná kolagen, vytrácí se i naše mladistvá krása a pružnost. Zajímá vás, jak předejít nechtěnému předčasnému stárnutí?

Švihadlo, skoro zapomenutá pomůcka, která nadchne i dnešní děti

skakanipressvihadlo003websize „Švihadlo je skvělá, a bohužel trochu pozapomenutá, cvičební pomůcka, která výborně poslouží k nácviku koordinace pohybů horních a dolních končetin, zpevnění středu těla, podporuje vytrvalost, smysl pro rytmus a je důležitá pro sílu a mrštnost nohou. To je také důvod, proč například přeskoky švihadla zařazují do svého tréninkového plánu boxeři,“ říká Kristýna Přibylová z dětských tělocvičen Monkeyˈs Gym.

Češi a letní sex: Více sexu si užilo pouze 14 procent lidí. Nejčastěji se milovali v posteli, ve vaně nebo sprše

5 Ačkoliv různé průzkumy naznačují, že si lidé přes léto dopřávají více sexu, podle aktuálního průzkumu e-shopu Ruzovyslon.cz si letos v létě více milování užilo jen asi 14 % Čechů a Češek. Žádný sex od konce června do konce srpna pak neměla dokonce zhruba pětina lidí. Nejčastěji se lidé milovali jednou až dvakrát týdně, a to tradičně v posteli. Někteří ale vyzkoušeli třeba i sex na louce, v lese či veřejném bazénu. Letní nevěru přiznala jen 4 % dotázaných.

Ze spolupráce značek Vista Alegre a Christian Lacroix vzešla kolekce Herbariae inspirovaná starými herbáři

LuxurytableczVISTA-ALEGRE-HERBARIAE-DEZERTN-TAL-800-K-MISKA-od-640-K-HRNEK-od-960-K-doza-od-5-920-K---image-1 V kolekci Herbariae se prolíná harmonie a kontrasty. Její originální tvary a vzory navrhl pro portugalskou značku Vista Alegre módní dům Christian Lacroix. Jeho designeři se inspirovali pěti křehkými a silnými květinami – mákem, narcisem, lotosem, jiřinou a bodlákem, které nechali ožít v kresbách jako z dávných herbářů. Každý květ je ozdoben stylizovaným okrajem a lemovaný černou linkou.

Komentář lékaře: Ztráta paměti hrozí více mužům. Důvodem je andropauza a pokles hladiny testosteronu

foto-archiv-pavel-turcan1 Občasné zapomínání je přirozené a setkává se s ním každý. Pokud se však ztráta paměti stává každodenním problémem, je třeba situaci řešit. U mužů je jedním z nejčastějších důvodů andropauza, která způsobuje hormonální výkyvy. V důsledku toho se muži s přibývajícím věkem potýkají se zhoršenou koncentrací a ztrátou paměti. Vliv andropauzy na kognitivní funkce popisuje ve svém komentáři renomovaný sexuolog Pavel Turčan.

Konec s plýtváním oblečení. Česká módní značka Pietro Filipi ruší slevy a podporuje udržitelnost.

3Pietro-Filipi Udržitelnost je téma, které hýbe nejen světem módy. Fakt, že módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí, není žádnou novinkou. Ve spalovnách a na skládkách tak končí ročně miliardy kusů oblečení. Pohled na slow fashion, mnohdy opovrhovaný přístup k oblékání, se ale během posledních let poměrně rychle mění. Tento celosvětový trend následuje i česká oděvní značka Pietro Filipi, která se do boje proti konzumu pustila zásadní změnou strategie. Vůbec jako první módní brand na českém módním trhu ruší slevy a podporuje tak udržitelnost.

7 rad, jak s elektronikou do letadla

shutterstock-airplane Cestování bez smartphonu si už nejspíš umí představit jen málokdo. Chytrý telefon vlastní podle údajů ČSÚ zhruba 70 % Čechů a u českých aerolinek je 90 % zakoupených letenek elektronických. Většina cestujících má v telefonu kromě letenky i platební kartu, mapy a spoustu dalších aplikací, které jsou dnes už běžnou součástí dovolené. Na delších cestách nebo při dohánění restů v práci se také hodí mít u sebe laptop či tablet a k telefonu powerbanku. A co mají tyhle přístroje společného? Baterie, které s sebou přinášejí menší cestovní komplikace.

Kulinářské cestování: vůně různých koutů světa i u vás doma

Oblbene-mexicke-chilli-con-carne-s-hokou-okoldou Zkuste si pustit trošku světa do své kuchyně. Vyzkoušejte recepty z různých krajin a přesuňte se za jediný den z Mexika až do Austrálie. Nemusíte se bát, nebudete potřebovat žádné speciální ingredience, postačí vám lokální potraviny. Pozor si však dejte na jejich kvalitu, ta totiž tvoří základ každého kulinářského úspěchu.

Rum Ron de Jeremy v novém kabátě

rdj-2020-reserva Odvážný rum Ron de Jeremy se představuje v novém, pečlivě promyšleném designu, který značku Ron de Jeremy povyšuje na další úroveň a výstižně odráží její propracovanost. Tento nekonvenční rum si také od spotřebitelů vysloužil ocenění Double Gold na uznávané nezávislé soutěži SIP Awards 2020. Kromě toho Ron de Jeremy XO následuje trendy a snižuje obsah cukru v lahvi.

LEVI’S® OTEVŘEL V SRDCI NEJVĚTŠÍ OBCHOD VE STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPĚ

LevisStorePrahaBoysPlayNice14LevisVintage Značka Levi’s® otevírá nový tzv. zážitkový obchod na prestižní adrese hlavního města, v ulici Na Příkopě. Na ploše 660 m2 představí širokou nabídku kultovních produktů – oblečení, které je ztělesněním klasického amerického stylu a nadčasové ležérnosti, včetně doplňků, a také prémiovou kolekci Levi’s® Made & Crafted®. Premiérově a jako jediná prodejna v České republice nabídne kolekci Levi’s® Vintage, jež věrně zachycuje ducha a dědictví amerických pracovních oděvů a reprodukuje střihy, materiály a detaily archivních modelů.

Nový rum Serum ve své chuti spoutal sto let staré legendy i exotiku panamského pralesa

KratochvilovciczSerum-Puente-Centenario-07l-40-cena-2700-K-drkov-box-2 Prémiové rumy Serum jsou pevně provázané s příběhem Panamského průplavu, jejich domácím přístavem je však Česká republika. Legenda jejich vzniku se začíná vyprávět v roce 1880 na druhé straně Atlantského oceánu a voní kořením, exotickým ovocem a dřevem. Čtyři rumy Serum dnes zdobí lahev, která svým tvarem připomíná slavné panamské rumové sudy. Za svou formu získaly destiláty ocenění Obal roku 2020.

Co prospívá ženskému orgasmu? Muž s širokými rameny, vysokoškolským diplomem i sexting, prokázaly studie

prepadovka-u-tv Ženský orgasmus zůstává pro vědce dodnes tak trochu záhadou, i přesto, že se mu věnuje mnoho studií. U většiny žen k orgasmu nestačí pouhá penetrace, ale i něco navíc. Kromě toho, že některým k orgasmu dopomůžou žhavé smsky, více mazlení či milování po ránu, jiné ženy snadněji vyvrcholí s mužem s širokými rameny, vyššími příjmy i vysokoškolským diplomem.

Garance kulinářského úspěchu? Vsaďte na bio maso

Garance-kulinskeho-spchu-Vsate-na-bio-maso---kopie Slunečné dny i prodlužující se denní světlo přímo vybízí k posezení na zahrádkách a oblíbenému grilování. Hovězí, vepřové, jehněčí i telecí maso – ugrilovat lze téměř vše, ale nesmíme při tom zapomenout na kvalitu produktů. Prozradíme, jak nejlépe vybrat maso vhodné na gril, a také představíme recept na netradiční rib eye steak s espresso-chilli marinádou a karamelizovanou kukuřicí.

Když se spojí kreativita a produktivita: papelote vydává FOCUS notebook, promyšlený nástroj pro dosažení úspěchu během tří měsíců

papelote-FOCUS-notebook-589-Kc2 Blíží se konec roku a s ním i pomyslný deadline na všechny naše letošní plány? Co ještě letos chcete stihnout? Jaké jsou vaše cíle a sny? FOCUS notebook, nový produkt českého papírnictví papelote, vám pomůže naplánovat cíle a stanovit kroky k jejich dosažení. Vznikl ve spolupráci s lektorem produktivity Danielem Gamrotem, který níže sdílí své tipy na efektivnější práci.