Loading color scheme

Obezita dětí nás stále straší

{phocagallery view=category|categoryid=1898|imageid=6275|float=left}Třetina chlapců a čtvrtina dívek základních škol má v těle více tuku, než je doporučováno, odpovídají tomu i počty žáků s vyšším BMI (indexem tělesné hmotnosti). To a mnohé další skutečnosti ukázal projekt Prevence a včasný záchyt dětské obezity, probíhající koncem loňského roku. Až z 80 % si přitom děti trpící nadváhou a obezitou přináší svá nadměrná kila do dospělosti.

Vše, co potřebujete vědět o očních vadách v dětském věku

{phocagallery view=category|categoryid=1131|imageid=3319|float=left}Je vaše dítě nesoustředěné, stěžuje si na bolesti hlavy, mne si často oči? To jsou jen některé ze syndromů, které mohou rodiče upozornit na to, že se zrakem jejich potomků není něco v pořádku. Vrozené a získané oční vady u dětí mohou při neznalosti, a tedy neléčení, způsobit další zhoršování zraku a fatální následky v dospělosti. Na jaké oční neduhy je potřeba dát si pozor, jsme se zeptali MUDr. Petra Nováka, zakladatele Refrakčního centra a významného specialisty na oční choroby z Nemocnice na Homolce.

Nurofen pro děti s jahodovou příchutí

Čerstvou novinkou na trhu je Nurofen pro děti 4% suspenze s oblíbenou příchutí jahody. Jako jediná na trhu je Nurofen 4% suspenze připravena pro děti ve věku od 6 do 12 let. Je ideálním doplňkem každé domácí lékárničky. Rychle a účinně snižuje teplotu a tlumí bolest, navíc dobře chutná.

Do Vašeho života se vrátí klidný spánek. Nurofen pro děti 4% suspenze pomáhá snižovat horečku už za 15 minut a přináší dlouhodobou úlevu až na 8 hodin.

Nezávisle na věku dítěte je většinou velmi složité ho donutit, aby lék užilo. Tabletky se dětem hůř polykají, většinou mají hořkou chuť a děti je tak nemají rády.

Tipy pro rodiče od eBay, bez čeho se děti letošní sezónu neobejdou

shutterstock_7587283_small-150 Prázdniny a škola – to jsou dva zcela odlišné světy, které se s železnou pravidelností střídají. Volnost, zábava a léto se střídá s povinnostmi a chladnějšími dny. Spolu s prázdninami skončí spaní do dvanácti, dlouhé ponocování a spousta jiných, ryze prázdninových akcí. Začátkem září se nepříjemně ozývají upozornění na brzký návrat do studoven a všudypřítomné reklamy s tvářemi nadšených prvňáčků na nás vykukují snad ve všech obchodních domech. Není tedy divu, že začátek září je jedním z nejvíce stresových období, které rodiče a děti během roku společně zažívají. Na toto období je třeba se řádně připravit.

Originály, které nesmí chybět v prvňáčkovské výbavě

{phocagallery view=category|categoryid=146|imageid=420|float=left}Venku sice panuje horké léto, ale předškoláci už se nemůžou dočkat, jak vyrazí poprvé do školy. K tomu neodmyslitelně patří i batůžek, přezůvky (samozřejmě v praktickém sáčku) a spousta nových tužek a pastelek, které už na dítko mrkají v rohu pokoje.

Nebo v rohu čekají jen staré přezůvky ze školky, ze kterých už stejně vyrostlo, a rodiče se teprve chystají na velký školní nákup? Právě pro ně si Fler.cz připravil výběr klasických prvňáčkovských potřeb v originálním a netradičním kabátě. Shoda s pomůckami budoucích spolužáků je tak vyloučená.

Odpolední loutkové divadlo v OC Park Hostivař zdarma

Loutka Hledáte způsob, jak strávit s dětmi smysluplné všední odpoledne? Vezměte je do loutkového divadla! V obchodním centru Park Hostivař probíhá každé úterý od 14 hodin dětské představení zdarma. „Děti se zabaví u klasické pohádky O Červené Karkulce, ale dozví se třeba i to, jak to vypadá, když princeznu Karolínku navštíví Zubokaz. "Představení v provedení zkušených loutkářských souborů je každý týden jiné a hodí se pro děti cca od 2 – 7 let," láká na zážitek Karolína Pleštilová z OC Park Hostivař.

Krkonošský Grund Resort Golf&Ski v Mladých Bukách přináší netradiční letní tábor pro děti – golfový

Dětská akademie Golfový klub Mladé Buky, jehož základnou je areál Grund Resort Golf&Ski, přináší zajímavou nabídku pro rodiče a zejména jejich děti – golfový tábor. Letního tábora, na němž vedle klasické náplně dětských letních táborů bude hrát prim golf, se mohou zúčastnit děti od 6 do 15 let. V nabídce jsou dva turnusy, 11.-16. 7. a 8.-13. 8. 2010. Cena včetně ubytování, plné penze, golfových lekcí, výletu a dalších aktivit je 5 990 Kč, pro členy klubu Mladé Buky pak 4 900 Kč.

Za dobré chování do Bayern Parku

Bayern Park Plánujete si víkendy a přemýšlíte kam se svými dětmi vyrazit? Říkáte si, že by to chtělo něco, kde je to bude opravdu bavit a ještě jste tam nebyli? Bayern Park mezi německými městy Regensburg a Passau objevilo již loni hezkých pár tisíc českých rodin. Na své si přijdou zejména děti od 3 do 14 let, ale ani jejich doprovod se zaručeně nebude nudit.

Zábavní Bayern Park leží mezi městečky Dingolfing, Eggenfelden a Landau, zhruba v polovině cesty mezi německým Pasovem a Řeznem. V areálu, jehož rozloha je úctyhodných 400 tisíc m2, najdete 80 atrakcí. Bayern Park se snaží nabídnout něco pro každou věkovou skupinu. Jsou tam atrakce, které zvedají adrenalin, ale najdete i klidnou promenádu a parky, které vybízejí k relaxaci.

Bugaboo – kočárky s vlastním názorem

Bugaboo - kočárky s vlastním názorem Kočárky holandské značky Bugaboo si oblíbili moderní rodiče i jejich ratolesti v mnoha zemích světa. Důvody jsou jasné: technická dokonalost, pohodlí, spolehlivost, variabilní funkční design a maximálně jednoduché ovládání. Výrobky Bugaboo teď navíc pomáhají tam, kde je peněz zoufale zapotřebí. Po boku dalších osvícených firem jako jsou Apple, Converse, Dell či Starbucks, Bugaboo přispívá 1% ze všech příjmů do Světového fondu na pomoc odstranění AIDS v Africe – program pomáhající nemocným HIV a AIDS na tomto kontinentě (RED). Symbolem hrdého přihlášení se k partnerství je speciální limitovaná edice kočárku Bugaboo Denim RED. Zákazníci tak mohou nepřehlédnutelným způsobem deklarovat svou podporu tomuto programu a myšlence.

Přídavné sedátko ke kočárku Buggypod

Přídavné sedátko ke kočárku Buggypod – praktické a bezpečné řešení

Buggypod_1_m Buggypod_2_m V bohatém sortimentu zboží světových značek pro děti a budoucí maminky, které s úspěchem prodává česká firma Anna & Viktorie, jsou k nalezení také velmi praktičtí pomocníci při řešení svízelných situací. Jedním z nich je přídavné sedátko Buggypod. Občas se rodina rozroste v poměrně krátkém časovém rozmezí. Miminko si pak spokojeně hoví v kočárku, ale co s jen o málo starším dítkem, ještě ne příliš zdatným a vytrvalým v chůzi? Určitě není třeba hned sahat hluboko do rodinného rozpočtu a pořizovat rozměrný, těžký „dvojčatový“ či sourozenecký kočárek. S ohledem na odrůstající a stále samostatnější starší dítě navíc nejde o příliš perspektivní řešení. Podstatně lepší volbou je právě Buggypod – přídavné sedátko s nosností 15 kg, které se jednoduše připevní ke straně kočárku. Je lehké, takže nijak neztěžuje jízdu, bezpečné (Buggypod splňuje evropské bezpečnostní normy, je vybaven 5bodovými pásy) a pohodlné (komfortní vypolstrované sedátko, nastavitelná opěrka nohou). Stabilitu a snadné překonávání obrubníků a děr zaručuje vlastní kolo. Jistící spojky k připevnění pasují k většině kočárků, včetně tříkolek a kočárků pro dvojčata. A když se chce malý cestovatel pro změnu třeba proběhnout, stačí přídavné sedátko jednoduše složit přímo na kočárku. Rozložená sedačka jej rozšiřuje o 39 cm, složená o 12 cm. Ceny přídavného sedátka je 3490 Kč. Anna & Viktorie nabízí k Buggypodu také užitečné doplňky: stříšku proti dešti i stříšku proti slunci za 990 Kč. Vše je možné zakoupit i přes internetový obchod firmy na stránkách http://shop.annaviktorie.cz.

 

 

Limitovaná edice potahů na kočárky Bugaboo od špičkového návrháře Paula Franka

BB_Colorbl_Seat_013_39L_72dpi_m BB_Julius_Ftmuf_m Kočárky holandské značky Bugaboo nadchly moderní rodiče v mnoha zemích světa. Spojují technickou dokonalost, pohodlí, variabilní funkční design a maximálně jednoduché ovládání. Anna & Viktorie je největším prodejcem těchto výjimečných kočárku v České republice. Nabízí je v rozmanitých barevných kombinacích, s řadou doplňků včetně exkluzivních kolekcí.

K nejžhavějším novinkám na trhu patří limitovaná edice potahů na kočárky Bugaboo Cameleon od Paula Franka, návrháře, kterého proslavil nekonvenční a zábavný design tašek, oblečení a různých doplňků. Jedním z nejpoužívanějších motivů je opička, která se objevuje právě i na kočárcích Bugaboo v červeném a barevném pastelovém provedení. Rozverné obrázky Paula Franka zdobí stylovou deku, fusak a potah na kočárek (stříška, potah sedačky a kryt hlubokého lůžka). K dostání je ovšem i další netradiční motiv pro rodiče, kteří se chtějí ještě více odlišovat - kolekce ve vojenských barvách, které zdobí pro pirátské motivy typická lebka se zkříženými hnáty.

BB_Skurvy_Combi_dgrey_39L_72dpi_m Látkový potah z edice Bugaboo + Paul Frank je vyroben z materiálu 600 Denier Canvas (stejně jako základna Bugaboo Cameleon), který udrží miminko v ideální teplotě - v chladu během léta a v příjemném teple v zimních měsících.

 

 

 

Dřevěná písmenka – radostná hra pro každé dítě

2501-26_Alphabet_m Zkušení rodiče vědí, že největší úspěch u dětí zpravidla sklízejí hračky jednoduché, vyžadující tvořivý přístup a fantazii. Ideální jsou proto například písmenka. Ratolesti v předškolním nebo raně školním věku vydrží dlouhé minuty vymýšlet slova, skládat vlastní kombinace nebo je použít jako originální stavební materiál. Roztomilá písmenka v dřevěném provedení vyrábí známá německá hračkářská firma Selecta. Písmenka září veselými barvami, jsou snadno udržovatelná, odolná, velikostí přibližně 5x8 cm tak akorát do dětské ručky, bez nebezpečí spolknutí nebo vdechnutí. Přírodní materiál navíc nehrozí žádnými zdravotními riziky, jak tomu občas bývá u hraček vyrobených z umělé hmoty.

Písmenka jsou součástí kreativní kolekce dřevěných hraček Selecta, kterou nově do svého prodejního sortimentu zařadila renomovaná česká firma Anna & Viktorie.