Loading color scheme

Buďme „navždy“ mladí s Elaninem

elanin-foto Kdo z nás by si nepřál aspoň na chvíli zastavit čas. Nebo se dokonce vrátit o pár let zpět, do doby, kdy naše pleť byla vypnutější, smysly bystřejší a mysl jasnější. Máme štěstí, že existuje pomocník, který podporuje zpomalení biologického stárnutí. Seznamte se s Elaninem!

Každý věk má své cíle, ale i limity bránící jejich dosažení. Mezi ty nejčastěji uváděné patří zdravotní stav a kalendářní věk. Čím lze zvětšit rozdíl mezi kalendářním a biologickým věkem ženy nebo muže? Jednou složkou potravy, která má vliv na naše kosterní svalstvo a fyziologické funkce mozku, je aminokyselina beta-alanin. Je vyhledávaná výkonnými i rekreačními sportovci a její potřebu lze pokrýt ze stravy (kuřecí a rybí maso) nebo doplňkem stravy Elanin, který obsahuje instantní směs beta-alaninu s hořčíkem a zinkem. Tento doplněk stravy je vhodný pro všechny muže a ženy po padesátce.

„Pravidelné užívání Elaninu zajišťuje dostatek beta-alaninu v krvi. Ten je hlavní složkou pro syntézu karnozinu, který je nezbytný v kosterním svalstvu pro jeho fyziologickou funkci při pohybové aktivitě. V mozkové tkáni je účinným antioxidantem chránícím neuronovou síť, zlepšuje smyslové funkce, zejména čich a paměť,“ říká prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc.

Co na vás v Elaninu čeká?
Málokdo si něco představí pod názvem důležité složky Elaninu aminokyseliny beta-alanin. Tato aminokyselina se přitom nepřímo podílí na zachování smyslových i poznávacích funkcí a zabraňuje úbytku svaloviny, a proto na ni můžeme vsadit v pomyslném boji proti stáří. Další složky přípravku jsou již o něco známější – Elanin obsahuje také hořčík a zinek. Hořčík je minerál klíčový pro správnou funkci nervové soustavy i nervosvalový přenos. V Elaninu je obsažen v organické vazbě s kyselinou citronovou, díky čemuž je zaručena jeho vysoká vstřebatelnost. Zinek nás chrání před oxidačním stresem, a navíc se podílí na dělení buněk. I tento prvek je v přípravku Elanin obsažen ve vysoce vstřebatelné formě.

Elanin se užívá jednou denně a díky tomu, že je bez chuti i vůně, jej můžete zakomponovat téměř do všeho – například přimíchat ráno do jogurtu nebo kaše, můžete si z něj udělat nápoj nebo ho přidat do smoothie.