Loading color scheme

Green butik nabízí nejširší výběr udržitelné módy v České republice i na Slovensku

GreenButikZuzanaHejnaPlachaRadimHejny Green butik je jedinečný koncept prodeje módy, za nímž stojí manželé Zuzana Hejná Plachá a Radim Hejný. Nabízejí pouze fairtrade oblečení z přírodních materiálů, které je originální a zároveň cenově dostupné. Od roku 2015 se jim podařilo vybudovat funkční e-shop a kamennou prodejnu v Praze, a poskytnout tak svým zákazníkům nebývale širokou nabídku zboží v oblasti udržitelné módy. A to vše, aniž by slevili ze svých zásad a cílů.

Majitelé Green butiku vždy hodně cestovali. Několikrát navštívili Asii a na vlastní oči se tak setkali s podmínkami, v jakých vzniká fast fashion. Naučili se proto vybírat si značky oblečení splňující zásady fairtrade. Po návratu do Čech však zjistili, že nabídka oděvů v tomto segmentu je velice malá, což je dovedlo k nápadu vytvořit e-shop s cenově dostupnou módou z přírodních materiálů. “Každý kousek do našeho portfolia vybírám osobně. Chci nabízet našim zákaznicím a zákazníkům jen věci, které si mi opravdu líbí a sama bych je nosila. Pracujeme na tom, abychom měli nejširší nabídku udržitelné módy v Čechách i na Slovensku,” říká majitelka Green butiku Zuzana Plachá. Na letošní jaro/léto bude butik nabízet mimo jiné více než 250 modelů dámských šatů.

Zákaznice Green butiku hledají originální, velice kvalitní modely a rády si užívají bezchybný servis. “Chceme, aby se naše zákaznice měly důvod vracet. Ať už z důvodu, že je jim blízká naše filosofie, nebo proto, že se mohou spolehnout na kvalitu každého kousku, který v Green butiku najdou. Naše značky sami nosíme a můžeme se za ně zaručit,” doplňuje Zuzana Plachá.

Green butik přináší rozsáhlou nabídku britských značek, jako jsou Thought Clothing, Seasalt Cornwall, Nomads clothing, dále řadu německých a dalších evropských značek. Počet zastupovaných brandů se navíc každou sezonu rozšiřuje.