Loading color scheme

Lucas Bols nově v portfoliu Premier Wines & Spirits

passoa Portfolio distributora prémiových vín a nealkoholických a alkoholických nápojů Premier Wines & Spirits nově doplňuje značka Lucas Bols. V nabídce najdete pestrou škálu likérů pro přípravu koktejlů i gin Bols Genever.
Zavedená společnost Lucas Bols s tradicí sahající do 16. století se proslavila zejména díky svým likérům, které jsou dnes známé po celém světě. První likéry byly vyrobeny již v roce 1575 v Amsterdamu, tehdy jednom z největších obchodních center na světě díky zámořským plavbám a lodní dopravě, která sem přivážela aromatické byliny a koření až z daleké Indie. Právě byliny a ovocné šťávy tvoří základ likérů a geneverů Lucas Bols dodnes.

Likéry Lucas Bols nabízejí širokou škálu druhů a chutí: od ovocných přes krémové smetanové až po likéry na bázi jader a peckovin. Lucas Bols má ale v portfoliu i likéry bylinné či emulzní a najdete u něj také holandský gin Bols Genever založený na původní receptuře z roku 1820. Fermentace lokálních zrn kukuřice, žita a pšenice je završena trojnásobnou destilací. Vzniklý sladový destilát smíchaný s 22 botanicals tvoří základ tohoto jemného geneveru, který si své místo najde zejména v koktejlech. Vaší pozornosti by neměl ujít ani maracujový likér Passoa. Jde o skvělý základ koktejlů s chutí tropického ovoce. Netradiční chuť představuje také likér Pisang Ambon. Jeho klíčovou ingrediencí jsou malé zelené banány a inspirací pro tento likér byl starý indonéský recept. Jednoduchá kombinace s kvalitním pomerančovým džusem překvapí kromě příjemné chuti také zajímavými barevnými efekty.

Za zmínku stojí rovněž například italský likér Galliano vyznačující se výraznou vanilkovou chutí. Oblibu si získal zejména díky klasickému koktejlu Harvey Wallbanger, ale připravit z něj můžete i lahodný sladkokyselý sour.