Loading color scheme

Zima – ideální čas na korneoterapeutickou kúru

essenteWEBSIZE

Přemýšlíte, co dobrého udělat během zimy pro svoji pleť? Dopřejte jí korneoterapeutickou kúru. Odměnou vám bude optimističtější pohled do zrcadla na mladší, odpočinutou a barevně sjednocenou pleť.

„Pravidelná návštěva kosmetického salonu jednou za 4-6 týdnů by měla být samozřejmostí pro všechny ženy, které chtějí vypadat stále dobře a oddálit proces stárnutí. V zimním období pleť trpí dehydratací, kůže ztrácí elastičnost, a to může způsobovat rychlejší stárnutí pleti, jehož projevem jsou například vrásky a popraskané žilky. Proto je zimní období ideální pro kosmetické kúry, které nastartují intenzivní proces regenerace pleti,“ říká Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté, která je původním povoláním inženýrka chemie. Proto ji zajímají všechny procesy, k nimž v kůži dochází, a také způsoby, jak se dá stárnutí pleti pozitivně ovlivnit moderními kosmetickými přípravky.

Vhodný čas na korneoterapeutickou kúru
„Vzhledem k destruktivnímu působení zimního období na pleť nedoporučuji aplikovat mechanický peeling na obličej. Daleko šetrnější je peeling enzymatický nebo s AHA kyselinami. V zimě také doporučuji speciální regenerační ošetření, které dodá kůži živiny v koncentrované formě. Zároveň nastává ideální čas na kosmetické kúry, které nastartují intenzivní proces regenerace pleti. Například korneoterapeutická kúra Peel-Therapy Concept od Essenté je velmi šetrná metoda, která zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků. Po jejím absolvování se viditelně zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, „kuřácká“ pleť, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné a povrchové vrásky. Korneoterapeutická kúra tak celkově omlazuje, regeneruje a barevně sjednocuje pleť,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová.

Šetrná, a přitom velmi účinná
Korneoterapeutický peeling je, na rozdíl od chemického peelingu, dlouhodobou terapií, při níž dochází k působení AHA kyselin a obnovování kůže průběžně po celou dobu korneoterapeutické kúry, která trvá 8–12 týdnů. Díky šetrnosti kúry není zákaznice nijak omezována v běžném společenském životě. Ošetření si umí poradit s jemnými vráskami i vyhlazením jizviček po akné. „Pomocí této metody se odstraňují odumřelé vrstvy pokožky, ta je pak na první pohled krásně vyhlazená a rozjasněná. Neméně důležitý je také hloubkový účinek – kožní buňky se revitalizují a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu. Tato metoda zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků, jako je podráždění, bolestivost a začervenání, k nimž často dochází u jiných procedur,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, jejíž tým korneoterapeutickou kúru Peel-Therapy Concept vyvinul.