Loading color scheme

Horké nápoje, které zahřejí tělo i duši

baron-hruska Zpříjemněte si dlouhé zimní večery a zkuste netradiční teplé drinky, které vás opravdu zahřejí. Vyzkoušejte lahodný horký nápoj z prémiového kávového likéru Flor de Caña Spresso, horkého hruškového Barona Hildprandta nebo oblíbenou griotku.

Zimní čas nemusí být jen ve znamení klasického svařáku či medoviny. V chladném počasí vás zahřejí i další neotřelé teplé nápoje. A ty si zvládnete připravit v pohodlí domova i sami.

Vyzkoušejte horký nápoj z oceňované ovocné speciality Baron Hildprandt ze zralých hrušek. Ovocnou a příjemně nasládlou chuť této speciality můžete vyzkoušet i v jejím horkém provedení.

Baron horká hruška

50 ml Baron Hildprandt ze zralých hrušek
130 ml horké vody
Lžička medu
Skořice a plátek hrušky na ozdobu

Do hrnečku či tlustostěnné sklenice přidáme destilát Baron Hildprandt ze zralých hrušek, med a za stálého míchání přiléváme horkou vodu. Když se med rozpustí, dozdobíme celou skořicí a plátkem hrušky.

Kávový likér Flor de Caña Spresso je nejen skvělým samotným digestivem. Tato kombinace kávového extraktu, přírodního sirupu a sedmiletého rumu Flor de Caña se skvěle hodí i na přípravu lahodného horkého nápoje. Spojení kávového likéru, vaječného likéru a šlehačky je opravdu neodolatelné. Doporučujeme k dobrému dezertu či cukroví.

Vulcano

20 ml kávového likéru Flor de Caña Spresso
20 ml vaječný likér
šlehačka
mletá káva

Zahřejte kávový likér Flor de Caña Spresso a smíchejte ho s vaječným likérem. Navrch servírujte kvalitní šlehačku a lehce ji posypte mletou kávou.

Vychutnat si můžete i kvalitní klasiku v podobě horké griotky. Populární griotka z řady Liqvére se vyrábí v Zámecké palírně v Blatné a neobsahuje chemická barviva ani přísady. Obsahuje kvalitní višňovou šťávu, třešňový destilát a jemný líh.

Horká griotka

40 ml jihočeské griotky Liqvére
150 ml horké vody
Tenké plátky citronu

Griotku zalijte horkou vodou. Nápoj dozdobte tenkými plátky citronu, které drink příjemně okyselí.