Loading color scheme

Vodka Red Luna, novinka na českém trhu

vizual-red-luna Český trh a největší kategorii tvrdého alkoholu nově obohatí v sortimentu prémiových vodek lotyšská vodka Red Luna. Tato novinka je výjimečně jemná a vychutnat si ji můžete jak samotnou, tak v dobrém koktejlu.

Red Luna se rodí z pečlivě sklizeného obilí, které je dále nadrceno najemno a smícháno s křišťálově čistou vodou z artéských studní. Tato směs se následně fermentuje a tím vzniká zápara. V momentě, kdy zápara dosáhne příznivých hodnot, a je tedy vhodná pro destilaci, je přečerpána do destilačního kotle. Zde prochází trojnásobnou destilací. Poté je destilát smíchán opět s vodou z artéských studní až na požadovaných 40 % alkoholu. Přichází na řadu filtrace: vodka Red Luna je filtrována přes aktivní uhlí a stříbro, a to hned sedmkrát, díky čemuž je dosaženo vynikající jemnosti a průzračné čistoty. Red Luna u nás byla poprvé představena 24. září na Prague Bar Show a mezi gastronomickými profesionály se setkala s velkým úspěchem.

Vyzkoušejte skvělé koktejly z vodky Red Luna. Připravit si je můžete v pohodlí domova. Ochutnejte například tyto zajímavé variace:

Red Mule
4 cl vodky Red Luna
pár kapek bitteru Fee Brothers Cranberry Bitters
1 cl čerstvé limetkové šťávy
Thomas Henry Ginger Beer
limeta na ozdobení

Příjemná zázvorová kyselá variace na známý Moscow Mule. Do vyšší sklenice nalijte vodku Red Luna, přidejte čerstvou limetkovou šťávu a sklenici naplňte ledem. Podle objemu vaší sklenice přilijte Thomas Henry Ginger Beer. Pro dochucení přidejte pár kapek brusinkového bitteru Fee Brothers, lehce promíchejte a ozdobte plátkem čerstvé limetky.

Red Mate
4 cl vodky Red Luna
Mate mate
limeta

Tuto jednoduchou kombinaci zvládne připravit opravdu každý. Do vyšší sklenice nalijte vodku Red Luna, přidejte led a zalijte Mate mate. Lehce promíchejte a dozdobte čerstvou limetou. Pokud si přejete drink přikyselit, můžete do něj vymačkat trochu čerstvé limetové šťávy. Nezapomeňte poté drink opět promíchat.