Loading color scheme

Srpnový výlet za vínem a tajemstvím zlatého pokladu

Pokud plánujete výlet na jižní Moravu, udělejte si zastávku v Habánských sklepích. Známé vinařství zde nabízí poutavé prohlídky, během kterých nahlédnete pod pokličku současné výroby vína, navštívíte moderní i původní sklep a dozvíte se zajímavosti o životě proslulých Habánů.

Čestným Habánem se nedávno stal i známý herec a režisér Jakub Kohák

„Hosté během prohlídky nahlédnou do tajů i postupů moderní výroby vína a ochutnají výběr šesti přívlastkových vín ve vinotéce, kterou zdobí více než 3 500 lahví,“ říká ředitel vinařství. Degustace zahrnuje ochutnávku výborných bílých odrůd i červených vín, která patří díky poloze vinic k nejkvalitnějším na Moravě. V nabídce zdejší vinotéky jsou i výjimečné vzorky, které lze ochutnat pouze ve zdejší prodejně.

Prohlídka zavede návštěvníky do původního Habánského sklepa

Dobrodružná cesta za habánských pokladem

Nejen Velké Bílovice, ale i blízký Podivín a Lanžhot jsou spojeny s životem a působením Habánů. Všude tam zanechali své stopy. Podle legend zde také měli ukrýt svůj zlatý poklad, o kterém se mohou dozvědět více také příznivci hry geocaching. Od jara jsou v této oblasti k nalezení hned tři keše poodkrývající tajemství habánského pokladu. „O novokřtěncích, jak se jim také přezdívalo, toho víme mnoho. Jejich příběh je hezký, a proto se o něj rádi podělíme, jak v rámci prohlídek ve vinařství, tak i nyní prostřednictvím geocachingu,” uzavírá Josef Svoboda.