Loading color scheme

Investiční fond Wine Management dosáhl v prvním kvartálu letošního roku nadprůměrného zhodnocení

Celkový strategický růst se podepisuje i na postupném rozšiřovaní vlastněných investičních vín a destilátů. Investice do naprostého unikátu, 50leté lahve The Glenlivet Winchester Collection Vintage 1967, je opravdu výjimečná.

Limitovaná edice ročníkového blendu této skotské whisky čítá pouhých 150 kusů po celém světě a cena jedné lahve je 600 000 Kč. Investiční fond Wine Management je jedním z mála majitelů této whisky v ČR. Tradiční skotská whisky Glenlivet ztělesňuje výjimečnost řemeslné výroby a mimořádnou kvalitu. The Glenlivet Winchester Collection Vintage 1967 je blend vzácných single malt whisky, které v roce 1967 destiloval Robert Arthur, tehdejší master distiller whisky Glenlivet, a sudy vybral současný hlavní palírník značky Alan Winchester. Výjimečnost této whisky zdůrazňuje špičkový design lahve podtržený měděným pouzdrem, které navrhla oceňovaná britská designérka Bethan Grayová.

„Faktory, které mají největší vliv na růst hodnoty investičních destilátů, jsou zejména jejich dostupnost, růst globálního bohatství a globalizace. V případě ultralimitovaných edicí je nejvýznamnějším faktorem exkluzivita produktu. Do ČR se dostaly pouhé dva kusy The Glenlivet Winchester Collection Vintage 1967 z celkem 150 lahví. Ročník 1966 nabídl v ČR dokonce jen jednu lahev (z celkem 100 kusů). Ročník 1967 je třetí a poslední z edice unikátních whisky – vedle dalšího zmíněného ročníku 1966 to byl ještě ročník 1964 rovněž s pouhými sto lahvemi. Lahví z této edice je velmi omezený počet, takže až se prodají do sbírek a zmizí z trhu, nebudou ani na sekundárním trhu a jejich cena značně poroste,“ říká Zdeněk Kortiš, odborný poradce fondu na stařené destiláty.