Vychutnejte si rumové novinky na trhu

blue-mauritius-gold-rumNa český trh právě přicházejí opravdu prémiové rumové skvosty. Poznejte výjimečnost kvalitních rumů, které rozšiřují portfolio Premier Wines & Spirits, přední distribuční společnosti s portfoliem prémiových vín, spiritů a nealkoholických nápojů. Vyzkoušejte nově americký Bayou Single Barrel, mexickou Reservu 22 či naprostou novinku – rum Blue Mauritius Gold. Věříme, že každý milovník kvalitních rumů si přijde na své.

Vychutnat si kvalitní rum je dnes díky stále se rozšiřující nabídce mnohem jednodušší. Díky společnostem, jako je právě Premier Wines & Spirits, máme možnost ochutnat přední světové prémiové rumy i u nás. Bohaté portfolio na trhu potěší jak ty, kteří mají rádi sušší rumy, tak i milovníky sladších či plnějších rumů. Květen pak přináší několik novinek, jež byste neměli minout. Seznamte se s rumy, které opravdu stojí za to.

Bayou Single Barrel

Americký skvost z Louisiany Bayou Single Barrel se může chlubit lokální cukrovou třtinou, melasou z vlastního rodinného mlýna, a hlavně mistrem destilatérem Jeffem Murphym, který na celý proces destilace prémiových rumů Bayou dohlíží. Bayou Single Barrel byl vyroben pouze v limitovaném množství 12 000 lahví. Díky zrání v amerických dubových sudech po žitné whisky po dobu více než dvou let získal tento suchý rum příjemnou kořenitost, eleganci a komplexnost. Ve vůni se snoubí lehká kouřovitost dubu s pepřovou kořenitostí, která je příznačná pro žitnou whisky. Vůně pak pomalu přechází do klasického aroma tropického rumu. Chuť typická pro rumy Bayou vás okouzlí medem, ananasem a banánem. Závěr se přenese zpět ke kořenitosti rumu a černému pepři přes tabák k chuti cukrové vaty a crème brûlée. Bayou Single Barrel doporučujeme pít samotný při pokojové teplotě či na pár kostkách ledu.

Ron Reserva 22

Přeneste se do slunného Mexika s rumem Reserva 22. Jako první vás jistě zaujme netradiční krásná lahev, ve které tento unikát najdete. Základem rumu Reserva 22 je guarapo, šťáva vylisovaná z cukrové třtiny, která je velmi svěží a povzbuzující. Číslo 22 v názvu odkazuje k 22 vybraným sudům z amerického dubu, v nichž rum zrál systémem solera, díky čemuž získal svoji dokonalou chuť. První sudy jsou naplněné skořápkami pekanových ořechů a mandlí a jádry broskví, v ostatních sudech je guarapo. Rum tak získává jantarovou barvu, na pohled působí lehce a jemně jako hedvábí. Zamilujete se do aroma třtinového sirupu, vanilky, broskví, kakaa, karamelu, pekanových ořechů, mandlí, hřebíčku a dřeva, doprovázeného kouřovými tóny. V chuti rumu Reserva 22 se snoubí broskev a vanilka s ořechy, hřebíčkem, karamelem a mandlemi a vše podtrhují tóny dřeva a tabáku. Nejlépe si tento mexický rum vychutnáte samotný na ledu.

Blue Mauritius Gold

Do ráje na ostrov Mauricius vás přenese tato naprostá novinka v nabídce prémiových rumů. Zlatý mauricijský rum Blue Mauritius Gold si zamilujete pro jeho jemné aroma červeného tropického ovoce, papáji, vanilky a pražených ořechů. Jedná se o melasový rum, destilovaný při 95 %. Melasa před destilací zraje 36 hodin. Bílý alkohol je následně zredukován na 60 %, míchán a uschován do sudů po portském, což postupně vytváří jeho přirozenou chuť a zároveň eliminuje hořkost, jinak typickou pro zrající alkohol. Blue Mauritius Gold rum je přitom zcela přírodní, při jeho výrobě nejsou použity žádné homogenizace a chemické procesy. Vychutnejte si tento plný prémiový rum nejlépe samotný či podávaný na pár kostkách ledu.

blue-mauritius-gold-rum
reserva-22-rum
bayou-rum