Loading color scheme

Módní vizážisté radí: tuto zimu se oblečte do kostek, puntíků a zvířecích motivů

Zkombinovat tyto rozdílné paterny a vzory se může stát složité a zvolit k nim správný účes a líčení je často oříškem pro nejednu dámu. Od toho jsou tu ale vizážisté a stylisté, kteří před několika dny ukázali, jak skloubit trendy outfity s make-upem v Nákupní Galerii Myslbek.

{phocagallery view=category|categoryid=2311|imageid=7788|float=right}Hitem je předních tuzemských stylistů mimo jiné míchání různých vzorů, od zmíněných kostek, přes zvířecí vzory až po puntíky, které letos získávají větší pozornost než kdykoliv předtím. Jak ale upozorňují odborníci, kombinování rozdílných paternů se může stát módní katastrofou, pokud není provedeno s vkusem a střídmě.

V Nákupní Galerii Myslbek se sešli stylisté pod vedením Petra Lukeše, prezidenta Asociace vizážistů a stylistů ČR. Profesionální konzultace poskytla také módní návrhářka a stylistka Martina Macková, jejíž doménou je mj. korporátní styling.

A co poradili desítkám ženám a dívek? "V make-upu vidíme celou řadu odvážných variací na šedesátá léta minulého století, zejména výrazně nalíčené oči, tradičně také spoustu natural make-upu. Daleko zajímavější je však nedbalý minimalismus spočívající v promyšleně nedokonalém tahu jedné barvy na víčku. Čisté, jakoby nenalíčené, pleti s highlight efekty a dekonstruktivní formy a linie," přibližuje tajemství trendy líčení zimní sezóny Petr Lukeš.

O vlasový styling a make-up se dále postarala osobní vizážistka celebrit, jako jsou Bára Basiková, Hana Mašlíková, Eva Decastelo, Kamila Vilímková Šimánková a specialistka na styling pro módní přehlídky, svatby a další výjimečné životní události, Natálie Jáchimová.