Loading color scheme

Jak pečovat o pokožku v zimě

Mráz i slunce mají na naši pokožku ohromný dopad. V extrémních teplotních podmínkách pleť ztrácí svou přirozenou vlhkost, vysušuje se, začíná být napjatá, hrubá a téměř vůbec není schopná absorbovat výživné krémy. Snižuje se nejen její vláčnost, ale i vlastní ochranná funkce a povrch poté může rozpraskat. Slunce na horách taky není úplně bez rizika – čím vyšší nadmořská výška, tím řidší atmosférická ochrana mezi kůží a slunečními paprsky. Působením tzv. ultrafialového záření může dojít na kůži k nezvratným změnám, důsledkem může být např. i rakovina kůže. Slunce je navíc na horách zintenzivňováno sněhem a ledem, od nichž se odráží. Nakonec na vás působí silněji, než kdybyste byli na týdenní dovolené u moře.

Je tedy důležité používat jinou kosmetiku než v létě, kdy si kůže často vystačí sama a promastí se. V zimě používejte hlavně hloubkově výživné krémy nebo krémy s UV faktorem na zimu. Ty totiž bývají mnohem mastnější, aby kůži nejen ochránily před sluncem, ale také vyživily a vytvořily na ní mastný film. Před dovolenou v horách si udělejte nákup v drogerii nebo v lékárně a vybavte se vhodnými přípravky, krémy na léto nechejte na teplé období. Obsahují totiž příliš vody, vlivem čehož by vám při nižších teplotách a mrazu mohla jimi zvlhčená kůže snadno popraskat. Proto jsou na zimu vhodným přípravkem i krémy, které obsahují látky, jež na sebe vážou vodu, a tím ji udržují v pokožce. Patří mezi ně např. urea nebo kyselina mléčná.

Nepříjemně spálený obličej, popraskaná kůže apod. – tomu všemu můžete předejít správnou přípravou a výběrem vhodných přípravků a užít si tak ničím nerušenou zimu.

Vyberte si z produktů péče o pleť u našeho partnera!