Loading color scheme

LEVI STRAUSS & CO. SLAVÍ 80. VÝROČÍ DÁMSKÝCH DŽÍNŮ


„Rozhodnutí Levi Strauss & Co. vytvořit dámskou džínovou kolekci bylo na svou dobu velmi pokrokové,“ říká Lynn Downey, historička Levi Strauss & Co. „Kalhoty v té době ještě nebyly akceptované jako součást dámského šatníku, natož džíny, které byly považovány za mužské pracovní oblečení. Kolekce Lady Levi’s® nabídla pokrokovým ženám nový pocit svobody –
a přesto, že tato nově objevená svoboda začala na Západě, stala se brzy celoamerickým fenoménem.“

Džíny jsou dnes nezbytným kouskem oblečení a dámské představitelem nejžhavějších trendů. Aktuální styly se inspirují těmi prvními ze 30. let. Přes nejnovější inovace a materiály, techniky barvení, zůstávají nejpopulárnějšími kultovní džíny Levi’s® 501®, s tzv. boyfriend střihem, in je také kolekce tvarujících džínů Revel™ a samozřejmě nezbytné Skinny.

Dámské džíny a šortky Levi’s® 501®, inspirované pánskými pětsetjedničkami, milují celé generace módních ikon – Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Madonna, Gven Stefani, Rihanna... Tento kultovní střih si drží punc originality a precizního zpracování. Je stejně módní jako kdykoliv předtím a stane se nezbytnou a univerzální součástí vašeho šatníku.

Džíny Levi’s® Skinny jsou dalším nepostradatelným kouskem této sezóny. Přestože Levi’s® vytvořil tento střih již v šedesátých letech, neustále se vyvíjí. Díky novým strečovým materiálům a barvám čím dál více lichotí ženské postavě a hodí se ke každému osobnímu stylu.

Evoluce dámských džínů

Před rokem 1934: Ženy z rančů amerického Západu začaly nosit originální džíny Levi’s® 501® svých manželů či bratrů, originální modré džíny, vytvořené v roce 1873. Tyto kalhoty byly dostatečně pevné na to, aby zvládly tvrdý farmářský život.

1934: Vznikly první dámské džíny Lady Levi’s®. Byly určeny ženám pracujícím na rančích, měly číslo šarže 701, aby se odlišily od pánských džínů (Lot 501), a prodávaly se v několika státech amerického Západu.

30. a 40. léta: Díky popularitě rančů coby dovolenkových destinací městských žen prodeje dámských džínů narůstají. Luxusní obchodní domy Best & Co. a H. Kauffman & Sons Saddlery Company vycházejí vstříc poptávce a nabízejí dámské džíny Levi’s®.

50. léta: Džíny Lady Levi’s® se společně s pánskými Levi’s® 501® a klasickými džínovými bundami prodávají na celém území USA. U dámských džínů nahrazuje knoflíky na poklopci zip.

60. léta: Uprostřed bouřlivé kulturní revoluce se džíny stávají základem ženského šatníku. Džíny jsou ikonou rebelie a nosí je jak muži, tak ženy. Levi’s® představuje úzké džíny – předchůdce dnešních džínů Skinny. Mezi teenagerkami si získávají popularitu strečové džíny.

70. léta: Kolekce dámských džínů Levi’s® nabízí širokou škálu módních střihů včetně rovných a ohrnutých nohavic. Mezi oblíbené střihy se řadí rozšířené nohavice a zvonáče.

80. léta: V roce 1981 představuje Levi’s® slavné džíny 501® pro ženy (oproti pánským mají poklopec jen na 4 knoflíčky, nižší pas a střih lehce přizpůsobený ženskému tělu). O dva roky později, v roce 1983 představuje první dámské džíny s úpravou stronewash.

90. léta: Levi’s® nabízí kolekci z prémiového denimu a nadále vyrábí širokou škálu džínů včetně 501®, 550™, 512™ Slim.

2002: Levi’s® uvádí na trh džíny pro ženy Super Low, posouvající trendy.

2010: Představení revolučního systému pro různé typy postavy – Levi’s® Curve ID.

2013: Levi’s® uvádí na trh Revel™ – inovativní kolekci s patentovanou technologií tvarování postavy, nejmodernějšími designy a vědecky zpracovaným střihem, pomáhající ženám, aby každý den vypadaly a cítily se lépe.

Dnes: Levi’s® slaví 80. výročí dámských džínů a svého postavení na špičce džínové módy. Dámské džíny Levi’s® jsou nadále nejprodávanější na světě a značka stále přichází s revolučními inovacemi a nabízí nejžhavější styly pro tento podzim a prázdninovou sezónu včetně inovativní řady Revel™, kolekce džínů Skinny i kultovních 501®.

{phocagallery view=category|categoryid=1656|limitstart=0|limitcount=0}