Loading color scheme

Modeflash jaro 2009

„Green Spirit"

Nastupuje „zelená vlna" a téma „příroda" na jaře a v létě roku 2009 bude hrát prim i v módě. Přirozenost o sobě dává vědět v materiálech jako bavlna, len a hedvábí, ale také v květinových a listových potiscích či v přirozeně svěží paletě barev.
Nový vzhled podtrhují bundy. Musejí být lehoučké jako peříčko. Cyklistické a trenčkotové bundy i bundy s páskem jsou nadále nejdůležitějšími modely (obrázek 2). Ať jsou krátké či dlouhé, bezpodmínečně musejí zdůrazňovat postavu. Blejzr ideálně doplňuje ženské oblečení (obrázek 5). Lehce poletující sukně, které obepínají kolena (obrázek 5), a přiléhavé a různými potisky ozdobené žerzejové šaty, které zdůrazňují křivky (obrázek 1), potkáte všude. I halenky poutají svými barevnými potisky (obrázek 5). Delší modely ve splývavých materiálech jsou pilířem módního léta (obrázek 3). Důležitá je i tunika, která dává vzpomenout na styl 70. let. Hranice mezi tunikou a šaty není ostrá (obrázek 3). Pletená móda se vtírá do přízně pomocí sportovních přízí a efektů jako splývavé límce (obrázek 4) a empírové pasy (obrázek 6). Barevná síla na straně jedné a světlé nenápadné barvy na straně druhé udávají tón. Pruhy a kosočtverce v mnoha variantách a svěžích barvách patří k nejdůležitějším vzorům (obrázek 4, titulní strana).

Barvy:
černá, bílá, světle zelená, zelená,
béžová, ecru, světle hnědá, tmavě hnědá


„Urban Look má rande s Casualwear"

Pánská kolekce:

Městská móda na jaře a v létě 2009 určuje módní směr pánské kolekce. Přechod mezi formální a ležérní módou je přitom takřka plynulý. Interpretace City Styles je uvolněná, což přispívá k jejich snadnému použité. Městské oblečení v ležérním stylu je tedy nadále v kurzu.

„Desert Sky"

Nová saka se přizpůsobují době a jeví se tedy jako mimořádně jemná, někdy dokonce nemají podšívku. Lehká bavlna - uni nebo s decentním vzorkem až po vzhledy Seersucker - stojí ve středobodu (obrázek 12). Letí sportovní náznaky, ale celkový vzhled je výrazně čistší než minulé léto. A podle toho se i kombinuje. Elegantní modely Chino ve světlých barvách často nahrazují džíny.
Úzké střihy obleků se zkrácenými dvouřadými saky a úzkými, na bocích lehce zvýrazněnými kalhotami pokračují ve svém vítězném tažení (obrázek 11). K nim se hodí zejména bílé košile.
Pod městskými bundovými modely, které jsou čisté a lehce vybavené (obrázek 9), si v ležérním provedení udržuje svůj význam autentický vzhled ve výraznějších provedeních. V módě pro mladé uvolňují předepraná provedení místo stylu Techno. Nylon (obrázek 9), kůže s patinou (obrázek 10) nebo potažená bavlna (obrázek 7) jsou charakteristikami tohoto trendu.
Pletená móda se prezentuje jemně a v létě má chladit, a to nejen svou lehkou váhou, ale také barevně. Taktovku třímají mnohé světlošedé tóny vedle pastelových barev a variant na námořní modř. Klasicky pojaté modely s drobnými detaily dominují nejen u svetrů, ale také u košilí a mikin (zadní strana obálky). Nátělníkové košile v módních tvarech zažívají comeback. Co se týče vzorů, kralují pruhy a kosočtverce, zejména v jemné bavlně (obrázek 7). Kromě toho si na své přijde celá škála klasických polo triček (obrázek 8).

Barvy:

námořní modř, bílá, černá, šedá, stříbrná
modrá, žlutá, béžová, hnědá, zelená

„Stars & Stripes"

Dětská kolekce

Výrazné barvy, veselé potisky a záliba v detailech se prosazují ve sportovní, hravé, dětské módě jarní a letní sezóny roku 2009. Vše stojí na bílé barvě, která se na začátku sezóny spojuje se svými tradičními partnery - s černou, námořnickou modří, šedou a červenou, případně růžovou. S nástupem léta se vlády ujmou jemné pastely a výrazné barvy se záplavou bílé (obrázek 16).

Větší děti:

Dívky:
Vlivy z Ameriky, Collegeclub a Sportklub dodávají celkovému vzezření sportovní šarm,
který je zjemněn lesklými detaily a žensky působícími pastelovými barvami jako růžová a žlutá.
Kombinovat lze lehké bundy (např. z nylonu) s úzkými kalhotami či džínami (obrázek 14), žerzejové šaty s legínami, sportovní bundy s kalhotami Cargo a krátké džínové sukně s legínami. Příčně proužkované úpletové manžety i hvězdičkové a srdíčkové potisky nebo široké pruhy toto téma dokreslují. Pruhované ponožky a cvičky nemohou chybět jako doplňky.

Chlapci:
U chlapců jsou oblíbené kombinace Collegelook s džínami, úzkými kalhotami cargo, bundami, sportovními bundami, pólo tričky a blejzry (obrázek 15). S klasickými barvami jako námořnická modř, bílá, červená a šedá se druží jejich výrazné kolegyně zelená, modrá a oranžová.
Typickými prvky jsou pruhované úpletové manžety, cvičky, široké pruhy, hvězdy, Orden, American Football, erby i potisky z velkých písmen a nápisů.


Malé děti:

Dívky a chlapci:
I chlapečci a holčičky se odívají v duchu sportovního stylu Collegelook podle amerického vzoru. Stejně jako u větších dětí hraje první housle sportovní oblečení. Úpletové manžety na bundách College a na koncích nohavic, žerzejová, elastická a technická provedení lákají svou pohodlností
a jsou in (obrázek 17). Oku lahodí hravé detaily a sportovní prvky jako ozdoby či výšivky
(obrázek 13). Bundy a košile s kapucemi, polo trička a shrnovací džíny patří k nejoblíbenějším kouskům v šatníku těch nejmenších. Mohou se v nich totiž bezstarostně hýbat a věnovat se svým hrám (obrázek 17).

Barvy:

bílá, námořnická modř, šedá, červená, aqua,
růžová, modrá, zelená, oranžová

 

Fotografie Jarní kolekce Charles Vögele 2009.