Loading color scheme

Montblanc představuje limitovanou edici „Thomas Mann“

Psací potřeby exkluzivní edice Thomas Mann byly navrženy v elegantním stylu art deca. Toto umělecké hnutí vzkvétalo v architektuře a výtvarném umění ve 20. letech minulého století, tedy v době, kdy Thomas Mann dosáhl literárního nebe. Art deco se vyznačuje kreativním spojením elegance a formy, vzácností materiálů a dokonalostí barev a odráží se v provedení všech psacích potřeb edice Thomas Mann, která byla inspirována Mannovým nejúspěšnějším dílem – rodinnou ságou Buddenbrookovi o vzestupu a pádu jedné měšťanské rodiny z Lübecku.

Komplexní dynamika úpadku Buddebrookovy rodiny je u psacích potřeb z Mannovy edice vyjádřena kontrastem materiálů – vzácné černé pryskyřice a elegantní vícevrstvé mozaiky ve stylu art deco. Hrot plnicího pera z 18karátového zlata zdobí rytina okázalého sídla Buddenbrooků. Samozřejmě nechybí ani autorův podpis vyvedený ve stříbrné barvě a ikonický symbol značky Montlanc na vršku víčka.

Psací potřeby (plnicí pero za 19 200 Kč, kuličkové pero za 15 150 Kč, roller za 15 150 Kč, set* za 49 400 Kč) a kožené doplňky z limitované edice Thomas Mann jsou k dostání v pražském butiku Montblanc.

*set zahrnuje plnicí pero, kuličkové pero a mechanickou tužku