Loading color scheme

Zero-waste tipy na vánoční dárky: Designové obaly na notebook či tablet z recyklované textilie!

Sobi.eco je slovenská značka, která vyrábí designové ekologické výrobky v chráněných a sociálních dílnách na Slovensku. Do výroby zapojuje recyklované materiály se zaměřením na snižování odpadu okolo nás a poukazování na ekologické a sociální alternativy výroby. Pilotní projekt značky se zaměřuje na přetváření starého oblečení a plastů na recyklované produkty jako jsou obaly na notebooky, znovu použitelné obaly na láhve nebo dámské tašky, všechny výrobky jsou vyrobeny ze 100% recyklované netkané textilie. Značka sobi.eco získala mnohá ocenění a byla prezentována na různých místech ve světě v průběhu akcí zaměřených na inovativní a udržitelná řešení. Značka sobi.eco se zaměřuje na tři oblasti – ekologickou: přeměnou potenciálního odpadu na výjimečné designové produkty, sociální: zaměstnávání znevýhodněných lidí a edukační: při objasňování udržitelných řešení studentům i široké veřejnosti.

Splňuje tak veškeré zásady sortimentu Organikk:“Jakýkoli obalový materiál, který obsahuje jen kousek plastu, nemá na Organikku své místo. Plastové obaly napáchaly obrovské škody v přírodě, které možná nikdy nenapravíme, a to za pouhých několik desítek let. Věříme, že zastavením hromadného používání plastových obalů (především těch jednorázových), můžeme výrazně pomoci planetu očistit a nadále ji nezamořovat odpadky, s kterými si příroda ani lidstvo neporadí. Nám v západní Evropě se může zdát, že je všechno v pořádku, ale když se podíváme do některých koutů Asie nebo Afriky, uvidíme, že problém s plasty je mnohem větší, než se na první pohled může zdát. Proto je potřeba razantní změny od všech - od výrobců, obchodníků až po zákazníky. Dokud nenahradí plasty většina, tento problém se bude jen zvětšovat,” říká Jakub Piskoř, zakladatel e-shopu Organikk.cz

sobieco-pouzdro-na-tablet-699-Kc Sobi.eco obaly na notebook
Unikátní a originální eko-sociální obaly na notebooky od sobi.eco. Obaly jsou vyrobeny ručně v chráněné dílně recyklováním přibližně dvou plastových láhví a jednoho starého trička na jeden obal notebooku. Obaly jsou k dispozici v 7 velikostech 11“, 13“, 14“, 15“S, 15“XL, 13“Mac a 16“MacBook Pro. Díky jejich termo-izolačním vlastnostem můžete obaly použít také jako podsedáky na chladných lavičkách nebo zemi. Obaly na notebooky jsou designovány bavlněným páskem ve dvou barevných variantách.

  • sobi.eco vytváří za využití 100% recyklovaných materiálů užitečné designové výrobky a při tomto procesu se snižuje ekologická zátěž naší planety
  • všechny výrobky sobi.eco jsou vyrobeny ze 100% recyklované netkané textilie
  • barevný pásek je vyroben ze 100% bavlny ve žluté (Yellow) nebo režné (Natural White) barvě
  • sobi.eco se vyrábí na Slovensku v chráněných a sociálních dílnách znevýhodněnými lidmi

Sobi.eco obal na notebook 10' nebo tablet

Unikátní a originální eko-sociální obal na notebook 10“ nebo tablet od sobi.eco. Obal je vyrobený ručně v chráněné dílně recyklováním přibližně dvou plastových láhví a jednoho starého trička. Díky jeho termo-izolačním vlastnostem může být obal použitý také jako podsedák na chladných lavičkách nebo zemi. Obal na tablet je designován bavlněným páskem ve dvou barevných variantách.

O Organikk.cz:
Organikk do svého portfolia vybírá značky, které mají stejnou vizi a svými produkty a myšlením narušují zastaralý pohled na svět. Soustředí se na vysokou kvalitu všech produktů, jejich ekologický dopad, ale také na jejich unikátnost. Nenajdete tu tisíce produktů, ale pouze ty, které na 100% splňují tyto vysoké požadavky.