Loading color scheme

Jak nejlépe vybrat vhodné boty a doplňky na plesovou sezonu

Co říká dress code?
Výběr obuvi na ples byste měly nechat až po nákupu šatů, protože boty by měly dokonale ladit s večerní plesovou róbou jak stylově, tak barevně. Pokud si budete pořizovat lodičky před nákupem šatů, tak je volte v univerzální černé barvě. Tou nic nezkazíte. Podle správného společenského dress codu by plesové boty měly mít uzavřenou špičku, pokud si ale zamilujete ty se špičkou otevřenou, tak etiketu také příliš neporušíte. Do otevřených lodiček si ale vždy vezměte praktické punčocháče s otevřenou špičkou, které na noze drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem. Nezapomeňte si ale předem udělat na nohách dokonalou pedikúru. Nehezky upravené nehty mohou velmi ubrat body na celkové image.

Ideální plesové barvy
Co se týče materiálu bot, tak vhodný je satén nebo lakovaná kůže. „Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze sítě obchodů CCC, které nabízí pro nadcházející plesovou sezónu speciální kolekci večerních bot. Správná plesová obuv by také měla být pevná a měla by mít plnou patu. Přeci jenom na ples se chodí především tančit a v botách byste se během tance měly cítit pohodlně a bezpečně. Buďte rovněž opatrné s výškou podpatku. Velmi vysoké podpatky sice krásně prodlouží postavu, ale tanec je v nich trochu komplikovanější.

Vyhněte se puchýřům
„Pokud si koupíte nové lodičky, tak je raději pár dní před plesem prošlápněte, abyste se vyhnuly nepříjemným puchýřům,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze sítě obchodů CCC. Pro jistotu si ale na ples přibalte do plesového psaníčka také pár průhledných náplastí. Stylová a praktická bota má také vyšší podešev. Budete se na ní lépe cítit, protože vás nebudou během tance tlačit bříška prstů.

Nezapomeňte na vhodné doplňky
Celkový vzhled pak nesmíte zapomenout doladit vhodnou kabelkou. V případě plesu by to mělo být samozřejmě elegantní psaníčko. Nejlépe v barvě šatů. Barvy šperků můžete sladit buď ve stejné barvě jako je toaleta, nebo naopak kontrastně. K červeným šatům se budou hodit nejen červené doplňky, ale i černé nebo bílé. Řiďte se mottem, že méně je někdy více. Decentní a jemný šperk vypadá k plesovým šatům více elegantně. A pozor, důležité je si také pamatovat, že opravdová dáma na plese nikdy nenosí hodinky.

{phocagallery view=category|categoryid=1721|limitstart=0|limitcount=0}