Loading color scheme

Skvělé tipy na rychlé ovocné dezerty

Vhodnou alternativou je zmrazené ovoce a ovocné směsi, které má ve svém sortimentu také česká značka DIONE. Všechny plody jsou sklízeny ve stavu nejvyšší zralosti a hluboce zamrazovány jen pár hodin po utržení. Uchovají si tak nejen svou přirozenou chuť a barvu, ale i drtivou většinu nutričních hodnot a vitaminů. Produkty řady DIONE navíc neobsahují žádné konzervanty ani přidané látky. Ať už tedy po ovoci a ovocných směsích DIONE sáhnete v létě nebo v zimě, vždy si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu. K dostání je několik různých druhů: borůvky, maliny, jahody, lesní směs, švestky a další. Výhodou je, že vydrží dlouho v mrazničce, jsou vždy po ruce a v případě nouze z nich můžete vykouzlit rychlý dezert pro nečekanou návštěvu nebo když máte chuť na něco sladkého. Vyzkoušejte třeba recept na gratinovanou lesní směs:

Gratinovaná lesní směs

200 g rozmrazené Lesní směsi DIONE rozdělte do čtyř zapékacích mističek. Poté vyšlehejte 200 g tvarohu, 100 ml zakysané smetany, 50 g moučkového cukru a 2 kapky vanilkové esence. Vzniklou směs naneste na ovoce. Obsah každé mističky poprašte trochou přírodního cukru a vložte na 3 minuty pod gril, aby cukr zkaramelizoval.

Takový dezert zvládne i úplný začátečník a úspěch je zaručen. Velkou výhodou jsou zároveň nutriční hodnoty této dobroty. Ovoce obsahuje velké množství vitaminů, tvaroh zase bílkoviny.

Nemáte-li chuť vyšlehávat tvaroh a zapínat gril, vždy vás zachrání balení Jahod s cukrem DIONE, které jen rozmrazíte, rozmačkáte se smetanou a můžete podávat. V jednoduchosti je síla.

{phocagallery view=category|categoryid=1465|limitstart=0|limitcount=0}