Loading color scheme

Značka Bulgari představuje kolekci skvostných koktejlových šperků Parentesi Cocktail

Název nové kolekce odkazuje na koncept „koktejlových prstenů“, které jsou charakteristické barevnými kameny a okázalým vzhledem. Tyto prsteny se původně nosily na zahajovacích nebo koktejlových večírcích. Odtud také pochází jejich název. Ten se zřejmě začal používat v době prohibice ve Spojených Státech. Večírky, při kterých se tajně a v rozporu se zákonem servírovaly alkoholické nápoje, byly velmi trendy. Při gestikulaci a každém upití ze sklenky dávaly přítomné dámy na odiv prsten, jenž odrážel jejich vlastní osobnost. Popularita těchto prstenů dosáhla svého vrcholu v 50. a 60. letech minulého století, kdy byly večírky high society velmi vyhledávané.


07_m Bulgari jim vzdává hold kolekcí neobyčejných prstenů. Ty jsou osazeny barevnými kameny o průměru 20 mm, které byly pečlivě vybrány pro své pronikavé odstíny. Barva a znak Parentesi jsou klíčovými prvky také u ostatních kusů, jež kolekci doplňují: elegantních náhrdelníků, náušnic a náramků z růžového nebo bílého zlata.

Osobitost kolekce je vyjádřena vytříbenými tóny ametystu, modrého topazu, zeleného křemene a citrínu, jež jsou použity samostatně nebo v harmonických kombinacích s menšími kameny. Jiskru jim dodávají diamanty, které zároveň vytvářejí sugestivní barevné kontrasty.

 

 

04_m 12_m Koktejlový prsten z růžového zlata s citrínem a diamanty (82 650 Kč), koktejlový prsten z bílého zlata s modrým topazem a diamanty (82 650 Kč), náhrdelník z růžového zlata s ametysty, citríny, zelenými křemeny a diamanty (712 700 Kč), náhrdelník z bílého zlata s modrými topazy, ametysty a diamanty (193 800 Kč), krátké náušnice z bílého zlata s modrým topazem a diamanty (111 200 Kč).

Novou kolekci šperků Bulgari prodává společnost Carollinum ve své exkluzivní prodejně v Pařížské ulici 11, Praha 1.