Loading color scheme

Módní trendy podzim 2014

Zase ta 60. léta
Nebyla by to úplná kolekce, kdyby se neobjevil nový pohled na staré téma. Tento podzim vede inspirace 60. léty. Dominují mini sukně, kozačky ke kolenům i do půlky lýtek. Kabáty s velkými přezkami vystřídal "županovitý" střih s nedbale uvázaným páskem. „Co se obuvi týče, trendem číslo jedna stále zůstávají chelsea boots nebo-li u nás známá "perka." Ty se hodí kombinovat s klasickými džínsy nebo úzkými manšestrovými kalhotami,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Zapleteno
Trend číslo dvě je pletáž. Jemné, imitující látku i nadýchané materiály, jakoby z vaty, již zdaleka nejsou vyhrazeny pouze horní části oděvů. Tento podzim bude pletené všechno -od legín po kalhoty, šaty i sukně. Svetry uvidíme ve všech délkách, zejména pak v oversize střihu. Svetry až ke kolenům nejsou výjimkou. Klasiku do nového pojetí přinášejí norské vzory. Nepřehlédnutelným "must have" pro tuto sezónu jsou extrémní roláky, ve kterých se vám doslova ztratí hlava.

Konec jednoduchosti
Minimalismu už bylo dost! Tuto sezónu vrstvíme. Pro zimní období se zdá být tento trend velice praktický, zapomeňte však na nudné, spíše nenápadné a okolí skryté části oděvů, uhlazeně navrstvené na sebe. „V tomto trendu vede inspirace nelehkým životem na rozlehlých pláních, ať už na divokém západě nebo mongolských stepích. Typické jsou například klobouky s širokou klopou, vesty, třásně a vysoké boty, zahalené to temných barev a černé, nebo pestré vrstvení dle mongolského folklóru,“ říká Monika Janotová z Gate.

Podzime, ukaž barvu
„Barevné trendy se nesou v duchu bláznivých a svěžích kombinací. Fuchsiově růžová se zelenou, vínová s modrou, khaki s fialovou a další neočekávaná spojení přináší tento podzim. Stejně tak vibrují barvami potisky a vzory. Elektrické potisky, abstraktní a geometrické vzory, nápisy a inspirace popkulturou se přenášejí i na kabelky a psaníčka. Nápisy a silná hesla na kabelkách všech velikostí kontrastují s nápaditými detaily jemných výšivek a plastických aplikací,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC.

{phocagallery view=category|categoryid=1632|limitstart=0|limitcount=0}