Loading color scheme

Výjimečné víno pro výjimečnou příležitost

HSpRMrezerva18vzh Habánské sklepy byly založeny roku 1614, v dobách největšího rozmachu vinařství na Moravě. Jejich zakladatelé, Habáni, sice už dávno odešli, ale to podstatné z jejich doby přetrvalo. Pracovitost, úcta k půdě a révě i pečlivý dohled na každou část výroby vína. Díky tomu mají tato proslulá vína z Velkých Bílovic vlastní unikátní charakter a Habánské sklepy jsou neprodávanější značkou vín na českém trhu.

Hrdé představení REZERVY
Výjimečné víno si zaslouží čas. V roce 2018 se v Habánských sklepích rozhodli dopřát výběru z hroznů odrůd Rulandské modré a Merlot, které jsou obzvláště vhodné pro delší zrání, příležitost „odpočívat“ dlouhých 18 měsíců v dřevěných sudech a poté ještě dalších 6 měsíců v lahvi. Díky této mimořádné péči mohla vzniknout vína jedinečné kvality, která nyní přichází na trh s hrdým označením REZERVA.

REZERVA Habánské sklepy Rulandské modré výběr z hroznů 2018
Hrozny pro tuto REZERVU pochází z trati Trkmanska. Víno, které zrálo 18 měsíců v sudu z francouzského dubu, vás svou osloví tmavě červenou barvou s cihlovým odleskem. Vůně je výrazná, kořenitá a čistá, s tóny lesních ostružin, sušených švestek, povidel a dubového sudu. Šťavnatá, velmi plná chuť s nádechem po sušených švestkách a povidlech s tónem vanilky, přechází v dlouhý jemně svíravý a sametový závěr. Doporučujeme podávat k jemným úpravám zvěřiny, ke svíčkové, ke kančímu hřbetu na víně, či sýrům s modrou plísní. Je to výjimečné víno, které má velký potenciál ke zrání v lahvi.
Doporučená teplota podávání: 14–16 °C

REZERVA Habánské sklepy Merlot výběr z hroznů 2018
Toto jedinečné víno, pocházející z vinařské tratě Pohořelické vinohrady, vás osloví svojí tmavě granátovou barvou s rubínovým nádechem. Vůně je hned po otevření lahve velmi výrazná, objevují se zde lehké tóny dubového dřeva a vanilky, doplněné širokou škálou vůní po drobných lesních plodech, černém rybízu, třešních a jemným náznakem čokolády. Chuť je dlouhá, doprovázená jemným projevem tříslovin, lesních plodů, čokolády a vanilky. Výborně se hodí k pokrmům z červeného masa, ale také ke králíkovi či drůbeži. Doporučujeme také podávat k různým jemným paštikám, k srnčímu či jelenímu ragú, telecímu masu nebo sýru ementál.
Doporučená teplota podávání: 14–16 °C