Loading color scheme

Klasická modř je barvou letošního roku

Kabelka-Karl-Lagerfeld-Fashion-Arena-Prague-Outlet-pvodn-cena-10-999-K-outletov-cena-5-499-K Není už tajemstvím, že barvou roku 2020 byla americkými odborníky z Pantone Color Institutu vyhlášena classic blue, tedy klasická modrá. Odborníci svou volbu vysvětlili tím, že chtěli zvolit odstín, který se dotkne široké veřejnosti a dá lidem příležitost se zapojit. Tento rok by mohl být v obraze i váš partner, protože tuhle modrou určitě pozná i on. Ať už ji vy sama budete vnímat jakkoli, jde o barvu, která je ve své jednoduchosti elegantní a určitě s ní nezapadnete v davu.

Pro inspiraci jsme navštívili Fashion Arena Prague Outlet a vybrali zde několik trendy kousků od prémiových značek.

Vyhlášení barvy roku je spjato nejen s módou. Barva má vyjadřovat dění v kultuře a náladu ve společnosti. Klasická modrá symbolizuje vstup do nové dekády, v níž ještě netušíme, co nás čeká. Její uklidňující tón by měl být kotvou v nejistých časech, také by nám měl připomínat oblohu za soumraku. Vzbuzovat v nás má naději, víru, stálost, harmonii a sebevědomí.

„Klasická modrá barva je nadčasový tón, jenž je velmi elegantní. Zároveň jde o univerzální odstín slušící všem ženám. Nezapomeňte ji kombinovat s dalšími barvami. Skvěle si sedne s šedou, bílou, béžovou, černou i hnědou. K modré barvě se hodí stříbrné i zlaté doplňky. V případě elegantního outfitu bych doporučila jednobarevné šaty tohoto odstínu doplnit pouze jednoduchým, zato důmyslným doplňkem. Naopak jednoduché černé koktejlky budou díky doplňkům v klasické modré povzneseny na velice originální komplet. V případě casual stylu se nebojte kombinovat barvy extravagantně, například se žlutou nebo mátovou barvou. Klasická modrá funguje i k džínovině. Vždy by však měla být využita s citem a grácií,“ říká stylistka outletového centra Fashion Arena Prague Outlet Lenka Pavlů.