Loading color scheme

Voňavý průvodce po lahodných vánočních dárcích. Vyberte to pravé pro své blízké!

Cajova-zahradacz-image-5 Rozmýšlíte se, čím obdarovat rodiče, prarodiče, kamarádky nebo kolegy? Hledání vhodných dárků nemusí být vůbec náročné. Stačí si otevřít e-shop Čajová zahrada a z pohodlí domova vybrat originální dárky v nejvyšší kvalitě. Vybírat můžete z více než pěti set druhů čaje, šedesáti druhů kávy a nejrůznějšího příslušenství. Díky opravdu rychlé dopravě navíc nemusíte mít strach, že se dárky na cestě pod stromeček zdrží.

Teď už zbývá jen „maličkost“: vybrat ty pravé balíčky právě pro vaše milé. Možná vám při tomto náročném úkolu pomůže náš malý průvodce.

Pro milovníky tradic

Změna těmto lidem nevyhovuje a novinkám se vyhýbají. Lpí na své prověřené kvalitě, na ozkoušených receptech. Milovníci tradic si na experimenty moc nepotrpí, a proto budou nejšťastnější s tím, co už měli šanci ochutnat. Vyberte jim proto například některý z kvalitních cejlonských čajů Tea Tang. V krabičce či dóze, sypané nebo porcované, ať už zvolíte jakoukoli verzi, zárukou bude černý čaj přesně takový, jaký má být. Pokud váš tradicionalista dává přednost zelenému čaji, zvolte například China Yunnan Green v bio kvalitě. Tento klasický čínský zelený čaj pochází z kolébky čajové kultury a jeho šálek vás přenese na rozlehlé čajové plantáže v Číně. Chybu neuděláte ani s anglickými čaji v dárkových dózách, které vyvolávají vzpomínky na zlatou čajovou éru britského impéria. Místo čaje dává přednost kávě? Dopřejte mu zážitek z šálku lahodných kolumbijských zrnek.

Pro jedinečné duše

Nic z toho, co vyznávají masy, mu není dost dobré. Je originál a rád se obklopuje originálními věcmi. I s dárky pro tyto vaše blízké si v Čajové zahradě poradíme. Věnujte balíček vzácného žlutého čaje, který byl určený jen pro císařský stůl. Anebo mu zabalte létající černý čaj. Tyto čaje z první jarní sklizně jsou opravdovou raritou a vychutnat si můžete jejich jemnou svěží chuť. Vyzkoušejte třeba India Darjeeling létající čaj. Přesuňte se svými

dary na druhý konec světa a darujte tradiční nápoj Inků. Lapacho je kůra ze stromů, které vyrostly v oblasti na hranicích mezi Brazílií a Argentinou. Vyzkoušejte tento netradiční nápoj v kombinaci s pomerančem jako Lapacho Krvavý pomeranč. Zavděčit se můžete také u nás málo známým nápojem sahleb, který je oblíbený zejména na Blízkém východě, kde se mimo jiné šeptá o jeho afrodiziakálních účincích. Slyšeli jste o aromatizované kávě? Vyberte si příchuť podle mlsného jazýčku obdarovaného. Anebo skočte po uznávané lahůdce, která je ale tak trochu pro odvážné. Cibetková káva Kopi Luwak z Indonésie je vynášená znalci, ale málokdo její lahodnou chuť doopravdy vyzkoušel.

Pro vyznavače zdravého životního stylu

V jídelníčku dotyčného dominuje zelenina a ovoce a najdete ho neustále v pohybu. Tady s alžírskou kávou s kopcem šlehačky neuspějete. Co tedy pod stromeček někomu, kdo touží po zdraví? Obdarujte ho bylinkovým čajem, který pomáhá bojovat se stresem. Věnovat mu můžete též jasmínový čaj se zázvorem Hari Tea v bio kvalitě, který staví na starém indickém systému ájurvédy. Obdobně působí též Ájurvédské Yogi čaje Shoti Maa v biokvalitě, díky nímž zkrotíte své vnitřní živly nebo vyladíte čakry. Dopřejte tělu detoxikaci s nápojem z listů moringy. které se přezdívá pramen mládí. Pro superpotraviny se ale nemusíme vydávat na jiné kontinenty. Stačí využít například síly nám známého rakytníku. A ani zapřisáhlý vyznavač zdraví si nemusí odpustit chvilku s kávou. Stačí si vybrat zelenou kávu, která neprošla pražením a zachovala si tak řadu pro tělo cenných látek.

Pro hledače pokladů

Možná mají vaši blízcí všechny čajové nebo kávové lahůdky, na které si vzpomenou. I v tomto případě se ale nabízí spousta praktických a krásných dárků. Investujte do kvalitní litinové konvice, kterou si tolik oblíbili Japonci. Důvodů je hned několik - konvice drží dlouho čaj teplý, je prakticky nerozbitná, vydrží v rodině po několik generací a navíc krásně vypadá. Do litinové konvice se hodí čaj sypaný. Pokud však vaši blízcí holdující více porcovanému čaji, věnujte jim čaj v krásné čajové kazetě Tea Time 4 s nostalgickými motivy.

Vylepšete své kávové pauzy tím, že přejdete na zrnkovou kávu, kterou si sami ručně umelete. Bytem se rozlije podmanivá vůně kávy a rutinní činnost se promění v příjemný rituál. Vyberte si například krásný mosazný ruční mlýnek Istanbul od české firmy Lodos, která brzy oslaví 100 let existence.

V e-shopu a kamenných obchodech Čajová zahrada najdete další mnohé tipy na kvalitní dárky. A pokud si nevíte rady, můžete si nechat od našich zkušených kolegů poradit. Na těchto Vánocích si smlsnete.