Loading color scheme

Ponožky od babičky jsou projekt, který dělá babičky šťastnějšími. A taky geniální dárek.

{phocagallery view=category|categoryid=2315|imageid=7790|float=left}Jedním z největších smutků, který trápí české seniory, je pocit, že nejsou dost užiteční. Nikde to nevědí lépe než v centru pro seniory Elpida, které jako jeden ze svých projektů provozuje linku důvěry pro seniory. A protože i malé skutky mohou změnit svět, vymysleli v Elpidě projekt Ponožky od babičky. I letos tak čekají tisíce ručně pletených párů pravých babičkovských ponožek, komu udělají radost pod stromečkem nebo třeba na mrazivém svahu.

Princip, na kterém projekt funguje, je úplně jednoduchý. V Elpidě sbírají a recyklují starou nepotřebnou přízi. Tu pak posílají babičkám, které se do projektu přihlásily a prošly “zatěžkávací zkouškou”: uplést jeden zkušební pár ponožek. Ze zaslané příze pak babičky pletou Ponožky od babičky. Za ty dostanou honorář, takže kromě dobrého pocitu, že využijí své pletařské dovednosti a udělají někomu radost, si také přivydělají. Celkem takto plete přes 200 babiček po celé republice a každý týden přibývají další.

Výtěžek z prodeje ponožek pomáhá financovat provoz o.p.s. Elpida. Ta provozuje vzdělávací a kulturní centra pro seniory, kde se babičky a dědečkové učí třeba pracovat s počítačem nebo cizí jazyky. Dále pak telefonní Linku seniorů. K tomu pořádá mezigerační Old's Cool festival, vydává časopis pro seniory Vital a tím výčet aktivit nekončí.

Jestli tedy hledáte dárek, který pod stromečkem zaručeně nezklame a má příběh, nad kterým se můžete s obdarovaným na Vánoce společně dojmout, nemusíte hledat dál. Ponožky od babičky jsou k dostání v e-shopu na Elpida.cz, na Fler.cz a také na farmářských trzích na pražské náplavce. Ponožky jsou k dostání ve 4 velikostech (S-XL) za 249 Kč.

Kde koupit opravdické babičkovské ponožky
Elpida.cz: http://elpida.cz/obchod/
Fler.cz: https://www.fler.cz/ponozky-od-babicky
23.11. Workshop Hladce obrace - Dejvické divadlo, Praha 6, 16:30-19:00
25.11. Vánoční jarmark, Dolní Břežany
02.12. Náplavka - Farmářské trhy, Praha 4
02.12. Vánoční trhy, Nespeky
08.-10.12. Lemarket, Galerie Mánes
09.-10.12. Dyzajn market, Piazzeta Národního Divadla
09.12. Náplavka - Farmářské trhy, Praha 4
14.12. Předvánoční snídaně, Alianz, Praha
16.12. Vánoční setkání všech pletařek v Elpidě, Praha 4
16.-17.12. Dyzajn market, Piazzeta Národního Divadla
16.12. Náplavka - Farmářské trhy, Praha 4
23.12. Náplavka - Farmářské trhy, Praha 4

{phocagallery view=category|categoryid=2315|limitstart=0|limitcount=0}