Loading color scheme

Jak správně kombinovat kabelku s oblečením

{phocagallery view=category|categoryid=1655|imageid=5340|float=left}Podzimní kolekce kabelek opět přinášejí nepřeberné množství stylů, velikostí i typů. V záplavě barev, vzorů a různorodých materiálů lze jen s obtížemi odolat a tak není překvapením, že většina žen si s každou módní sezónou pořídí novou kabelku. Radost z nové kabelky by však neměla ovlivnit náš zdravý úsudek o tom kdy a jak kabelku správně nosit. Kabelky je také důležité umět vybrat ke správné příležitosti, a hlavně dokonale sladit s oblečením. A v tomto směru platí určitá módní pravidla.

Kabelka do práce
Nejběžnější a nejpoužívanější kabelkou je ta, kterou pět dní v týdnu nosíme do zaměstnání, tedy pracovní kabelka. Základními požadavky na pracovní kabelku je dostatečná prostornost a současně elegantní vzhled. „Měla by se hodit ke kalhotovému kostýmku i pouzdrovým šatům. Není pravda, že se velké kabelky nehodí k elegantnímu pracovnímu kostýmku, měli bychom ale sáhnout po kabelce jasně definovaného pevného tvaru. Měkké typy a tzv. "hobo bags" jsou vhodnější spíše pro volný čas. Alternativou pracovní kabelky jsou pouzdra a kufříkové kabelky,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. O pracovní kabelce by se dalo říci, že je spíše konzervativního vzhledu, neměla by poutat příliš pozornosti. V nových podzimních trendech se opět setkáme s dámskými batohy v luxusním koženém provedení. Ty se nemusíte bát nosit ani k elegantním pracovním outfitům.

{phocagallery view=category|categoryid=1655|imageid=5341|float=right}Jak kombinovat ležérní módu
Pravým opakem pracovní kabelky je ta pro volný čas. Volnočasová a ležérní móda nám umožnuje popustit uzdu fantazie, hrát si s barvami a vzory. „Základním pravidlem je držet se jednotného stylu outfitu, případně sladit kabelku s obuví. Jste-li sportovní typ, sáhněte po menších taštičkách na dlouhém uchu, které můžete pohodlně nosit křížem. Oblíbené jsou i "tote bags", klasického obdélníkového tvaru s delšími uchy,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. K pohodlné městské módě se hodí zejména ležérní měkké kabelky přes rameno.
Nebojte se kontrastů

Pro zvláštní příležitosti a do společnosti jsou ideální kabelky menších rozměrů - různé druhy psaníček, pouzder a mini kabelek jen o něco málo větších než peněženka. Zde je kladen důraz na luxusní vzhled, minimalismus, ale povolená je i určitá dávka extravagance. Psaníčko by mělo jít ruku v ruce se zbytkem garderoby, nebo naopak být ve výrazném kontrastu, např. jednoduché šaty snesou výraznou kabelku a naopak.