Loading color scheme

Prošívané kabáty určují směr zimní módy – naučte se je nosit elegantně

ern-dmsk-dlouh-provan-zimn-kabt-s-kapuc-ONLY-Canace-zootcz-2499-K-2 Prošívané a péřové kabáty mají velký benefit – už od pohledu hřejí, a co teprve, když si je skutečně obléknete. V zimě 2021 dostávají velký prostor a patří mezi nejvýraznější trendy. Kromě klasického rovného střihu letos přibyl také prototyp tenčího kabátu ve volnějším střihu, který se nosí přepásaný, takže vám vykreslí krásnou ženskou áčkovou siluetu. Poradíme, jak se prošívaný kabát naučit nosit tak, abyste v něm za každé okolnosti vypadala elegantně.

Ze sportovního prvku na highlight šatníku
Prošívané kabáty bychom ještě před pár lety zařadili do čistě sportovního stylu. Módní trendy ale umí překvapit, a tak se v letošní zimě stávají právě prošívané kabáty jedním z hlavních městských trendů. „Vzrůstající oblibu prošívaných kabátů jsme predikovali už loni, když jsme tvořili naší novou privátní značku Metroopolis. Proto naše zákaznice mají v této značce na výběr nejen na poli prošívaných kabátů, ale sáhnout mohou i po prošívaném kabátu s péřovou výplní v univerzální černé nebo trendy starorůžové,“ říká Head of Private Labels ZOOT Martin Šporcl.

Nespornou výhodou prošívaných kabátů je jejich hřejivost, která je rozhodně vyšší než u tenkých bavlněných kabátů a současně lépe odolají dešti nebo sněhu a neprofouknou. Nejpohodlnější a nejhřejivější nošení si však užijete u prošívaného kabátu, který je plněný pravým peřím.

Radši sukně než džíny
Prošívaný kabát ve městě obecně mnohem lépe funguje se sukní či šaty. V takovém případě se nemusíte ani bát sáhnout po teniskách, když to počasí umožní. Letos trendy přejí svetrovým sukním, zkuste si nějakou podobnou obléknout k prošívanému kabátu a nezapomeňte na vysoké kozačky – výsledek bude jistě skvělý. Pokud toužíte po elegantním a ženském výsledku, určitě si dejte pozor na džíny. Kombinace prošívaného kabátu, džínů a tenisek by totiž působila velmi sportovně, a ve městě tedy trochu nepatřičně.

Kombinujte délky
Jednou z cest, jak se při nošení prošívaného kabátu ve městě nikdy nesplést, je myslet na to, abyste kombinovali více délek. Sukně či šaty, které pod kabát oblékáte, by měly být minimálně stejně dlouhé jako sám kabát, ideálně delší. Díky tomu budete vždy vypadat trendy a elegantně.

3 tipy, jak na prošívaný kabát elegantně
radí Daniel Juříček, stylista Zoot.cz

1, S biker boots a vysokými ponožkami
„Prošívaný kabát je skvělým parťákem s biker boots, trochu drsnější outfit, který je ideální na podzimní počasí.“

2, Kožené kalhoty
„Vyzkoušejte, jak vám bude slušet aktuální trend kožených kalhot s prošívaným kabátem. Doporučuji letos ladit oba kousky monochromaticky – výsledný outfit vypadá pak nadčasově a uceleně.“

3, Svetrové šaty
„Svetrové šaty jsou skvělé na kombinování s delším prošívaným kabátem a nejlépe s kozačkami nad kolena. V této kombinaci vás zima nedostane.“

MNOHO STYLOVÝCH DÁMSKÝCH KABÁTŮ NALEZNETE V NAŠEM MÓDNÍM VYHLEDÁVAČI >>