Loading color scheme

Vyšlápněte do jarní sezóny eticky s teniskami Ethletic

EtikButikEthletic Jsou pohodlné, univerzální a dávno už neplatí jen za sportovní obuv. Pár kvalitních tenisek si v posledních letech vydobyl místo mezi základními kousky šatníku. Pokud plánujete pořídit nové botky na jaro a chcete při tom podpořit etickou značku, vsaďte na Ethletic.

Každý rok se na světě vyrobí asi 20 miliard párů bot. Že se těžko představuje? Tak si zkuste představit 634 párů vyrobených každou vteřinu. Při jejich výrobě se spotřebuje velké množství fosilních paliv a do ovzduší, půdy i vody se dostává spousta chemikálií. Chodit bez bot většina z nás nechce, můžeme ale vybírat obuv od značek, které se snaží vyrábět co možná nejvíc udržitelně a eticky. Jednou z nich je německá značka Ethletic.

V teniskách Ethletic se vám bude chodit lehce, protože:

  • Mají certifikaci Fairtrade, která zaručuje, že všichni pracovníci v celém výrobním řetězci obdrží spravedlivé finanční ohodnocení. 
  • Podrážky bot Ethletic jsou z přírodního kaučuku s certifikací FCS (pochází z šetrně obhospodařovaných lesů).
  • Svršek bot se vyrábí z biobavlny, jejíž pěstování nevyžaduje oproti konvenční bavlně tolik toxické chemie a je daleko méně náročné na spotřebu vody.
  • Všechny boty této značky jsou veganské, což potvrzuje certifikát PETA APPROVED VEGAN.

Jak čistit bílé tenisky, aby vám vydržely krásné co nejdéle?
Ethletic na svém blogu radí místo pračky vsadit na poctivou ruční práci a čisticí prostředky, které má každý z nás doma. 

Smíchejte ocet s kypřícím práškem poměru 1:1 a pastu naneste na boty kartáčkem (klidně i starým zubním). Nechte chvíli působit, ale ne tak dlouho, aby pasta zaschla. Pak otřete vlhkým hadříkem. Použít můžete také zubní pastu, ale pozor, aby nebyla barevná! Pokud na bílých teniskách zůstaly skvrny, zkuste je vybělit citronovou šťávou a nechte uschnout na slunci. Citron působí jako přírodní bělidlo.

Showroom EtikButiku na Rašínově nábřeží 54 je v době trvání vládních opatření uzavřený, nakupovat ale můžete na e-shopu se sníženým poštovným. Na e-shopu najdete etickou módu pro ženy, muže i děti, veganskou obuv a doplňky, přírodní kosmetiku a také zero waste potřeby pro domácnost.