Loading color scheme

Diptyque – vůně dálek a přátelství

Diptyque - vůně dálek Kultovní značka Diptyque, která se stala legendární především jedinečnými vůněmi, je jednou ze značek, které se dostávají nově na český trh díky pražskému butiku SIMPLE koncept store.

Příběh značky Diptyque začal v Paříži na bulváru Saint-Germain, díky spolupráci tří přátel se stejnou tvůrčí vášní. Interiérová dekoratérka Christiane Gautrot, malíř Desmond Knox-Leet a Yves Coueslant, správce divadla a výtvarník scény, nejprve navrhovali látky a tapety. Od roku 1961 začali společně pracovat a zanedlouho otevřeli vlastní obchod na bulváru Saint-Germain. Svou invencí a nápady jej postupně proměnili v podivuhodný bazar s fascinující nabídkou jedinečných věcí. Roku 1963 začali pronikat do výroby vůní a na trh uvedli své první svíčky - Aubépine, Cannelle a Thé, v roce 1968 i první toaletní vodu L'Eau. Výrobky označené dnes už proslulým oválným štítkem s černým písmem tak začaly dobývat svět.

Inspirace pro tvorbu vůní
Diptyque si dodnes zachovává tradiční výrobní postupy a vůně zásadně nedělí na dámské nebo pánské. Za více než 40 let existence značky vznikla rozsáhlá řada vůní Eaux de Toilette, v jejichž složení dominují ušlechtilé substance společně s překvapivými podtóny, vdechujícími značce Diptyque charakteristickou a nezaměnitelnou osobitost. Inspirací při tvorbě vůní je příroda a cestování, tedy specifická chuť exotického ovoce a koření, pryskyřice stromů, sladce i jemně vonící květiny, intenzivní balzámy a decentní dřevo.

Diptyque - vůně dálek Největší kolekce vonných svíček
Vůně Diptyque jsou ódou na přírodu. Zdánlivě jednoduché, ve skutečnosti rafinované. Jsou připomínkou konkrétních míst, které si zakladatelé značky při svých cestováních oblíbili, jako letní louka v Provence, zahrada v plném květu pokrytá ranní rosou, borový háj ve svěžím letním vánku... Luxusní parfémované svíčky se zhotovují ručně. Výrobní proces zahrnuje 12 samostatných kroků, jejichž výsledkem jsou originální svíčky s unikátními vlastnostmi zaručujícími stálou intenzitu vůně po celou dobu hoření - více než 60 hodin!

Specialitou Diptyque je možnost vytvářet si vlastní aroma za pomoci zapálení dvou svíček současně. Doporučuje se vybírat svíčky ze dvou různých „rodin", tzn. jedna například květinová a druhá dřevitá. Měly by hořet daleko od sebe, výsledná nevšední vůně se pak tvoří uprostřed místnosti.

Svíčka Feu de Bois je uklidňující vůní, připomínající sálající dřevo. Právě její noblesní aroma bude zákazníky provázet během nákupů v concept storu SIMPLE.
Toaletní vody, vonné svíčky a interiérové vůně Diptyque budou v prodeji od března 2009 v concept storu SIMPLE, Pařížská 20, Praha.