Loading color scheme

Noční péče s ricinovým olejem posílí řasy i obočí a dodá jim zářivý lesk

refectocilcarebalmstylinggelwebsize Jak moc rozhodují řasy a obočí o výsledném výrazu obličeje, o tom by mohli vyprávět specialisté z brow barů – provozoven zaměřených na úpravu a barvení řas a obočí. K dokonalému vzhledu řas a obočí ovšem přispívá i pravidelná noční péče, nejlépe ta, která obsahuje ricinový olej.

„Všem, kdo touží po krásných, lesklých a pružných řasách a obočí, bych doporučila zvyknout si na pravidelné používání speciálních nočních balzámů. Obsahují vitamíny a rostlinné oleje a nanášejí se na řasy a obočí večer po odlíčení. Všechny účinné látky tak mají dostatek času působit celou noc. Jestliže svým řasám a obočí dopřejete tuto pravidelnou a posilující péči, odmění se vám zdravým a krásným vzhledem – především pružností a zářivým leskem. Co se týká složení balzámů, skvělé výsledky přinášejí hlavně přípravky s ricinovým olejem, který nejenže řasy a obočí regeneruje, ale dokáže i podporovat jejich přirozený růst,“ vysvětluje Martina Košťálová, zastupující v České republice značku RefectoCil, světového lídra ve stylingu řas a obočí.

Tip odbornice: Noční péče, kterou si vaše řasy a obočí zaslouží
RefectoCil Care Balm Gel (9 ml) je intenzivní noční péče na řasy a obočí s ricinovým olejem, který podporuje přirozený růst řas a obočí a postará se o to, aby byly silnější a zdravější. Použití je snadné i díky inovativnímu aplikátoru, který má pro nanášení balzámu na řasy kartáček kombinovaný s plochým aplikátorem na obočí. „Pomocí tohoto aplikátoru stačí balzám nanášet 3x až 4x týdně na odlíčené řasy a obočí a nechat jej působit přes noc. Obsah 9 ml vám vystačí přibližně pro 320 aplikací,“ doporučuje Martina Košťálová a přidává ještě jednu dobrou radu: „Máte-li čerstvý lifting řas nebo právě nabarvené řasy či obočí, počkejte s aplikací balzámu 24 hodin, protože vysoký obsah tuku by mohl ovlivnil výsledný barevný tón. Po uplynutí této doby balzám naopak přispěje k zachování barvy a podpoří lesk vašich řas a obočí.“ 

Co všechno umí ricinový olej
Traduje se, že ricinový olej – tedy olej ze semen skočce obecného (ricinovníku, Ricinus communis) – používala už ve starém Egyptě královna Kleopatra, které sloužil pro vlasové zábaly. Možná i díky němu měla svoji pověstnou hustou a lesklou kštici…

Ricinový olej obsahuje velké množství antioxidantů (např. vitaminu E), mastné kyseliny, minerály, bílkoviny a mnohé další látky, díky nimž má silné regenerační a hydratační účinky. Proto se už od starověku používal pro kosmetické účely, později pak i v potravinářství a farmacii.

I dnes je ricinový olej často součástí pečující vlasové kosmetiky, protože posiluje růst vlasů, působí proti lupům, vypadávání vlasů a třepení jejich konečků. Kromě toho se často objevuje i v kosmetických přípravcích určených pro péči o pokožku. Dokáže také zklidnit pleť, která byla příliš dlouho vystavena slunci, a přispívá k lepšímu a zdravějšímu vzhledu nehtů, vousů a také řas a obočí.