Loading color scheme

L´ORCHESTRE PARFUM: Když se spojí parfuméři s hudebníky – 6 unikátních niche parfémů a 6 doprovodných skladeb

KORA L´ORCHESTRE PARFUM je parfémářská značka představující mimořádné niche parfémy. Propojuje umění hudby a svět vůní, což dává vzniknout šesti originálním luxusním parfémům – jsou vytvořené z těch nejlepších ingrediencí, ručně vyráběné ve Francii, vhodné pro ženy i muže, kteří dokážou „naslouchat parfému“.

Zakladatel L´ORCHESTRE PARFUM Pierre Guguen sám sebe označuje současně za parfuméra i hudebníka. „Mé nejintenzivnější zážitky a vzpomínky byly ovlivněny těmito dvěma světy, omamným světem vůní a uměním hudby. Z nich se může zrodit dokonalá harmonie.” L´ORCHESTRE PARFUM vytvořil, aby oživil tyto emoce a zároveň se o ně podělil. Pierrovou ideou je: „Umění přinášet hudbu a naslouchat parfému.“

A jak značka vznikala? Její zakladatel navštívil mnoho ateliérů, kde se vyrábí ty nejlepší hudební nástroje. Setkával se s mistry řemeslníky, aby se naučil „cítit” a uchopit vůni hudebních nástrojů: vůni dřeva, z nějž se vyrábějí kytary, mosaz pozounu, kůži, kterou je potaženo tělo hudebního nástroje kora… Ke spolupráci přizval dvě vynikající parfémářky: Anne-Sophii Behaghel a Amélii Bourgeois. Ty dokázaly fantastickým způsobem spojit tyto vjemy a vůně s nádhernými esencemi jako néroli, růže nebo exotická koření. Tak vzniklo šest okouzlujících parfémů. Ke každému z nich pak šest talentovaných komponistů složilo hudbu. Šest originálních skladeb pro šest jedinečných parfémů. 

„Naše parfémy jsou navrhovány v Paříži a vyráběny v Grasse, kde vznikají ty nejvyhlášenější parfémy na světě. Obsahují stoprocentně přírodní alkohol, vybrané ingredience a jednotlivé flakony jsou ručně vyráběny a lakovány,“ říká zakladatel L´ORCHESTRE PARFUM. Zrození parfému považuje za druh umění. „Věřím, že jednotlivá umění by se měla vzájemně ovlivňovat, aby dokázala podnítit zrod nových emocí. Obdivuhodná práce řemeslníků, hodiny parfumérů strávené nad kompozicemi parfémů a čas hudebníků, který věnovali komponování skladeb vystihujících každý parfém. Ti všichni dokázali uvést sen ve skutečnost,“ dodává Pierre Guguen.

L'Orchestre Parfum – Cuir Kora
Cuir Kora, výrazná dřevitá a kořeněná vůně s koženými tóny. Podmanivá, stejně jako území úchvatného regionu Casamance ležící v Africe, každého přenese do momentu zahájení výjimečné události, ceremoniálu, kterému vévodí kouzelná melodie hudebního nástroje kora... Tento okamžik a jeho vůně si vás získá.

Filozofií značky L'ORCHESTRE PARFUM je propojení hudby a světa vůní, proto byla ke každému z parfémů složena jedinečná skladba, která jej vystihuje. Hudbu k parfému Cuir Kora zkomponoval světově proslulý hudebník hrající na nástroj zvaný kora, pianista a zpěvák Cheikh Diallo. Výjimečný umělec, který spojil svůj úžasný talent se značkou L'ORCHESTRE PARFUM.

Hlava: kardamom, mango, broskev
Srdce: pryskyřice elemi (kanárník luzonský), kůže
Základ: dřevo, labdanum, benzoin

L'Orchestre Parfum – Encens Asakusa
Přemístěte se s touto okouzlující dřevitě pudrovou vůní do Japonska. Tokio, posvátné chrámy, klidné tóny vycházející z tradičního japonského nástroje koto …. Mystickou vůni kadidla podtrhují květinové tóny v srdci vůně a pižmo s myrhou v jejím základu.

Filozofií značky L'ORCHESTRE PARFUM je propojení hudby a světa vůní, proto byla ke každému z parfémů složena jedinečná skladba, která jej vystihuje. Hudbu evokující vůni Encens Asakusa stvořila Fumie Hihara, významná japonská skladatelka a hudebnice hrající na tradiční japonské hudební nástroje koto a šamisen.

Hlava: růžové bobule – „růžový pepř“, kadidlo, olibanum
Srdce: cypřiš, kosatec, fialka
Základ: pižmo, myrha

L'Orchestre Parfum – Flamenco Neroli
Vibrující kompozice s oslnivými tóny citrusů a dřeva, to je Flamenco Neroli. V okamžiku se ocitnete ve španělské Seville, v zahradách královského paláce Alcázar, kde se line svůdná melodie flamenca. Jiskřivá, podmanivá a smyslná vůně jako stvořená pro horké letní večery.

Filozofií značky L'ORCHESTRE PARFUM je propojení hudby a světa vůní, proto byla ke každému z parfémů složena jedinečná skladba, která jej vystihuje. Vůní Flamenco Neroli se nechal inspirovat Mathias Berchadsky, jeden z nejvěhlasnějších a nejvíce oceňovaných hudebníků flamenca své generace ve Francii.

Hlava: bergamot, neroli
Srdce: zázvor, jasmín
Základ: cedrové dřevo

L'Orchestre Parfum – Rose Trombone
Květinově aldehydová vůně Rose Trombone v sobě mísí odvážnou, výraznou vůni růže a jemné květinové aroma se smyslností vanilky a santalového dřeva. Zavřete oči. Vidíte před sebou jazz club v Harlemu, setkání letmých pohledů během vášnivého sóla trombonu je všeříkající... Užijte si tuto vůni naplno a prožijte každý moment.

Filozofií značky L'ORCHESTRE PARFUM je propojení hudby a světa vůní, proto byla ke každému z parfémů složena jedinečná skladba, která jej vystihuje. Nicolas Benedetti složil originální skladbu právě pro Rose Trombone. Velký talent, který je jedním nejkreativnějších francouzských hudebníků hrajících na trombon a účastní se hudebních projektů po celém světě, byl pro tento úkol přímo stvořený. Opravdová čest pro L'ORCHESTRE PARFUM.

Hlava: grep, hruška, růže
Srdce: vanilka
Základ: santalové dřevo, rum

L'Orchestre Parfum – Thé Darbouka
Thé Darbouka, to je podmanivá vůně odhalující ohnivý temperament. Představte si sálající Saharu a žhnoucí slunce. Rozbřesk zbarvený kočovným rytmem hudebního nástroje darbuky. Pomyslný koktejl vybraných vůní – těžko zachytitelný, sladký a současně kořeněný. Gurmánská vůně s orientálním nádechem.

Filozofií značky L'ORCHESTRE PARFUM je propojení hudby a světa vůní, proto byla ke každému z parfémů složena jedinečná skladba, která jej vystihuje. Hudbu ztělesňující parfém Thé Darbouka složil a nahrál francouzský umělec Nicolas Leroy. Mistr v hraní na bubny, který spolupracuje s nejrůznějšími umělci, pravidelně koncertuje a vystupuje na festivalech po celém světě.

Hlava: bergamot, růžové bobule – „růžový pepř“
Srdce: jalovcové bobule, kandované ovoce, slaměnka
Základ: kakao, styrax

L'Orchestre Parfum – Piano Santal – NOVINKA
Piano Santal – vůně symbolizující probuzení ze sna při zvuku klavíru. Ze sna bílého, dřevitého, mléčného a vysoce návykového. Bílé lůžkoviny a ospalá vůně pokožky v lesní surrealistické hudební katedrále.
Filozofií značky L'ORCHESTRE PARFUM je propojení hudby a světa vůní, proto byla ke každému z parfémů složena jedinečná skladba, která jej vystihuje. Edouard Ferlet, uznávaný francouzský jazzový pianista a hudební skladatel, nositel Řádu umění a literatury za rok 2010, je autorem hudby pro nejnovější parfém L'ORCHESTRE PARFUM – Piano Santal.

Hlava: bergamot, kmín, mléko
Srdce: ambroxan, mask
Základ: cedrové dřevo, santalové dřevo