Loading color scheme

Nejlepší kosmetička a vizážistka roku 2010 je známa!

„Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané, bylo těžké vybrat ty nejlepší. Důležitým prvkem při zpracování finálového tématu byl zejména výběr modelky," uvedla předsedkyně poroty Christophová. Kromě samotného líčení byla hodnocená úprava účesu, šatů a celkový dojem modelky. Samostatně byl hodnocen podklad, líčení očí a obočí, líčení rtů a vystižení tématu. Modelka nesměla mít permanentní make-up, trvalou na řasách ani řasy prodloužené. Podmínkou bylo lepení umělých řas.

Aby se šest soutěžících mohlo utkat v Brně o postup na mistrovství světa, muselo zdolat semifinále na téma „Gothic Lady". Na základě zaslaných fotografií vybrala odborná porota, pod vedením Bohumily Christophové, šest finalistek. Ukázky jejich prací je možné shlédnout na www.bvv.cz/cosmetics.

Nejlepší kosmetička a vizážistka roku 2010 je známa! Absolutní vítězkou a nejlepší kosmetičkou roku 2010 se stala Jana Springerová z Pardubic, která se od ukončení studia plně věnuje práci kosmetičky a vizážistky, kterou provozuje ve vlastním salonu. „Jsem velmi spokojená s výsledkem. O vítězství v této prestižní soutěži jsem usilovala několik let, takže se mi nyní splnil můj sen," uvedla po vyhlášení Jana Springerová, která je držitelkou již několika ocenění. V roce 2006 reprezentovala Českou republiku na mistrovství v Turecku, kde získala 1. místo a zvláštní cenu poroty, je dvojnásobná vicemistryně ČR, juniorská mistryně ČR, juniorská vicemistryně ČR a dvojnásobná vítězka Kalibr cupu.

Celkové výsledky Olympia Czech Make-up Master Class 2010:

1. místo Jana Springerová
2. místo Šárka Kopečková
3. místo Naďa Pohlová

Ceny za účast v soutěži získaly Hana Macháčková, Soňa Kováčová a Marie Andršová.

Jana Springerová, která pro velké finále líčila modelku Markétu Divišovou, převzala také certifikát pro postup na Mezinárodní mistrovství v make-upu do Düsseldorfu. Jako jediná zástupkyně ČR tak pojede reprezentovat naši zemi v tomto oboru. Držitelem licence pro postup vítězky na Mezinárodní soutěž jsou Veletrhy Brno, a.s.