Loading color scheme

Tradice a inovace v jednom – italská kosmetika I Provenzali

Italská značka I Provenzali patří v současné době mezi největší italské kosmetické značky vůbec. Najdete ji nejen v italských obchodech s drogistickým zbožím a kosmetikou, ale také na pultech supermarketů. Započala svou dlouhou historii v 60. letech minulého století v italské Savoně jako výrobce a dodavatel mýdel pro italský trh. Mýdla byla vyráběna, a dosud tak tomu zůstalo, dle starých tradic, procesem zvaným zmýdelňování nebo též saponifikace z přírodních tuků. Z výrobce mýdel se postupně vybudovala značka, která si zachovala své tradiční a přírodní postupy, ale rozšířila je na komplexní péči nejen v oblasti hygieny těla a péče o něj, ale i o domácnost. Jako jedna z prvních značek vůbec přinesla I Provenzali také certifikované BIO produkty.

Značka I Provenzali nabízí v současné době kromě mýdel, sprchových gelů, tělových mlék a másel, pleťových krémů, olejů či balzámů na rty také mycí prostředky na prádlo, nádobí, podlahu, vonné sáčky či svíčky vyrobené z přírodních olejů. Neustále vyvíjí nové produkty a vedle tradičních řad přichází i s novinkami, které vycházejí vstříc potřebám moderních spotřebitelů.

I Provenzali, v souladu se svou tradicí, netestuje na zvířatech ani své produkty ani nepoužívá testované ingredience, celý produkční proces je ekologický a co nejvíce šetrný k přírodě a značka podporuje řadu evropských i celosvětově proslulých ekologických orgánů (např. WWF).

{phocagallery view=category|categoryid=706|imageid=1970|float=right}Zásady značky I Provenzali, jež pomohly vybudovat důvěryhodnou značku populární v celé Itálii:

  • Složky 100 % rostlinného původu (přírodní extrakty a oleje v potravinářské kvalitě)
  • Složení je 100% biodegradabilní (bez ropných derivátů a agresivní chemie)
  • Produkty jsou dermatologicky testované (což garantují testy na kožní snášenlivost prováděné v laboratořích Univerzity v Pavii)
  • Produkty neobsahují alergeny (díky preciznímu výběru vonných esencí)
  • Produkty jsou testovány i na obsah těžkých kovů (jsou tedy vhodné i pro pokožku náchylnou k alergiím)
  • Značka podporuje italskou sekci WWF díky exkluzivnímu partnerství, které trvá již od roku 1994
  • Produkty nesou logo králíčka udělované ICEA (Istituto Certificazione Etica ed Ambientale) pro LAV (Liga proti vivisekci) zaručující, že firma netestuje na zvířatech ani své produkty ani nepoužívá testované ingredience.
  • Obaly jsou recyklovatelné a recyklované (veškerý papír je z recyklovaného materiálu, vybrané materiály nesou certifikát ECOLABEL, jelikož jsou vyráběny z konopí a na výrobu tedy nejsou potřeba žádné stromy)

Tradice je pro I Provenzali hlavním zdrojem inovace.

ŘADA MARSIGLIA

Jednou z nejstarších a nejoriginálnější řad značky je Marsiglia: pojmenovaná podle Marseille, tradičního francouzského města mýdlařské výroby, odkud se tradice rozšířila před mnoha staletími i do Itálie. Mýdlo připravované výhradně z přírodních ingrediencí má svou specifickou vůni, která je stále velmi populární a používá ji mnoho značek (například i do mycích prostředků, jako je třeba prášek na praní). Řada Marsiglia značky I Provenzali je kromě této nezaměnitelné vůně typická i svým velmi zajímavým retro designem.

Tekuté mýdlo

Tekuté mýdlo z řady Marsiglia značky I Provenzali je čisté mýdlo v tekuté podobě získané saponifikací kokosového oleje. Je to skutečně výjimečný produkt, jelikož se diametrálně liší od většinové nabídky. Je kompletně rostlinného původu, biodegradabilní a neobsahuje barviva. Obsahuje přírodně zvláčňující složky, jako olivový olej, kokosový olej a glycerin a díky jemnému a přírodnímu složení je určeno pro každodenní hygienu dětí i dospělých a všech, kdo mají citlivou pokožku. Má jemnou vůni marseillského mýdla, která vydrží dlouho na rukách. Máte-li rádi tradici, značka I Provenzali a tato řada Marsiglia je ta správná volba!

Mýdlo

Ručně vyrobené mýdlo podle původní prastaré metody s příjemnou vůní typickou pro mýdla „Marseille". Směs oleje z oliv a mandlí a lecitinu dodává mýdlu jeho charakteristické hydratační vlastnosti. Čistě rostlinné složení nezatěžuje životní prostředí. Hedvábnou péči marseillského mýdla ocení i citlivá nebo dětská pokožka. Neobsahuje barviva. Vhodné pro každodenní používání.

Sprchový a koupelový gel

Sprchový a koupelový gel z řady Marsiglia značky I Provenzali je svým složením moderní, přesto v souladu s tradicemi. Respektuje tradiční produkci kosmetických produktů vyráběných z těch nejlepších přírodních ingrediencí, bez chemie, parabenů, SLS, SLES a ropných složek. Ať už si chcete dopřát uvolňující koupel ve vaně nebo rychlou „sprchu", tento gel dodá vašemu tělu svěžest díky přírodním extraktům z meduňky a verbeny a navíc pokožku jemně hydratuje pomocí čistého olivového oleje. Navíc tělo jemně provoní citronelou s nádechem nezaměnitelné vůně marseillského mýdla typické pro celou řadu Marsiglia. Neopominutelným bonusem produktu je i jeho hezký design.

Šampon na vlasy

Šampon pro péči a mytí vlasů je vyrobený na základě starých tradičních metod, kdy se používaly výlučně přírodní extrakty bylin mající výživné účinky. V tomto případě se jedná o meduňku a verbenu, bohaté na vitaminy E a F, které jsou typické pro ligurskou a provensálskou oblast. Je vhodný pro všechny typy vlasů a kromě bylinných extraktů také obsahuje panthenol, přírodní ingredienci, která vlasy vyživí, zjemní a umožňuje jejich lepší rozčesávání. Šampon je jedním z nejtradičnějších produktů značky a dokazuje to i jeho krásný retro obal.