Loading color scheme

Je lepší být zdravý a šťastný než smutný a nemocný aneb Naučte se, jak získat větší úspěch v lásce i kariéře a konečně se cítit skvěle!

Přitom to vůbec není nutné," říká PhDr. Jan Jílek, který se v rámci své psychologické praxe zabývá prací s energií, mimosmyslovým vnímáním, léčitelstvím a intuicí. „Vlastně jsem v životě potkal jediného člověka, který má spontánně optimální hladinu energie. Když jdu po ulici, vidím, že spousta lidí má naopak její hladinu na tak nízké úrovni, že je pro ně náročná i jakákoli jednoduchá činnost, i když si na tento stav už zvykli," popisuje psycholog, který kromě množství osobní energie dokáže pomocí virgule změřit i energii vašeho domova nebo kanceláře, která je pro to, jak se cítíte, rovněž klíčová.

A teď si představte, že k tomu, abyste byli dobře naladění po celý den, po šesti hodinách spánku byli čilí jako rybičky a virózy a nachlazení se pro vás staly jen vzdálenou vzpomínkou, se není třeba učit žádnou zdlouhavou meditační techniku, praktikovat náročné jogínské cviky nebo se zavírat na pár let do buddhistického kláštera. Stačí si osvojit zcela primitivní techniku, kterou zvládne i malé dítě. Mimochodem, právě malé děti zhruba do šesti měsíců věku mají optimální hladinu energie, protože si ji umějí jednoduše „nabírat" z vnějšího prostředí. Postupně na tuto přirozenou schopnost však zapomenou, protože se učí od nás dospělých a kopírují naše chování.

Je tedy na čase si znovu vzpomenout. Jednoduchou metodu nabírání energie z vnějšího prostředí, kterou Jan Jílek vyvinul díky své léčitelské praxi a dlouhodobé práci s bioenergií, čakrami či pránou – životní energií, již potřebuje každý živý organismus, aby byl schopen fungovat na fyzické úrovni –, nazval Akumulátor energie. Schopnost akumulovat v sobě optimální množství bioenergie má kromě lepší psychosomatické kondice, zvýšené odolnosti vůči nemocem, nesrovnatelně vyšší psychické i tělesné výkonnosti, zlepšení nálady, schopnosti se snadno vyrovnat s dlouhotrvajícím stresem, pozitivnějšího přístupu ke světu, k lidem i k sobě samotnému a zvýšení charismatu i další účinky – vede k redukci nezdravého psychosomatického napětí, relaxaci celého těla, a tím odstranění nepříjemných bolestí, jako jsou chronické bolesti zad, bolesti hlavy nebo bolesti v kolenou, kyčlích a dalších kloubech, které bývají často způsobeny průběžným, nezdravě zvýšeným svalovým napětím.

Jílkovými semináři prošly už stovky spokojených účastníků, od manažerů a byznysmenů po ženy v domácnosti. Těm všem Akumulátor dramaticky zlepšil kvalitu života. A to přesto, že o práci s energií nikdy předtím neslyšeli a vůči „šamanským" metodám byli vždy ostražití.

Jak tedy na to? „Akumulátor energie vyučujeme prostřednictvím dvouhodinových seminářů, během nichž se účastníci naučí zvýšit a dlouhodobě udržet vysokou hladinu bioenergie ve svém organismu. Nemusíte ani nikam chodit, protože seminář probíhá také po internetu. Technika je založena na tom, že člověk se musí zaměřit na určitý, jednoduchý proces, který, jak jsem si všiml během mnohaleté léčitelské práce, umožní, aby do těla šlo mnoho energie. Naše cvičení stačí aplikovat čtyřikrát denně po patnácti vteřinách, vyžaduje jen trochu rozdělit pozornost. Snadno se tak stane součástí běžného denního programu," říká Jan Jílek, který se svým týmem zájemcům nabízí nejen osvojení základní techniky Akumulátor energie, ale také kvalitativní techniky, které dávají návod, jak zacházet s energií, individuální poradenství a trénink, měření energie konkrétního místa a nově také metodu nazvanou Zvyšování štěstí.