Loading color scheme

Společenská sezona se blíží - jak na ni vyzrát?

Malé černé
Při návštěvě divadla nebo koncertních síní nešlápnete vedle v nestárnoucích malých černých. Tento kousek sahající těsně nad kolena pravděpodobně nikdy nevyjde z módy a měl by patřit k základním kamenům vašeho šatníku. „Jejich jednoduchost poskytuje více prostoru pro hru s doplňky. Získáte tak nekonečné variace outfitů a brzy přijdete na to, že se malé černé dají nosit i na večírky a další méně formální příležitosti," radí Gábina Páralová. Černá barva navíc vyhovuje většině „dress codů" a pokud si nejste jistá formálností situace, s těmito šaty neuděláte chybu.

Koktejlky
Koktejlové šaty, neboli „koktejlky", jsou kratší verzí společenských šatů, které opět sahají většinou těsně nad kolena. Jsou poměrně univerzálním společenským oděvem a hodí se na podobné příležitosti jako malé černé. Jen působí v barevném provedení uvolněněji. Unosíte je do divadla, na svatby, vernisáže i večírky. Lze je obléknout také na běžné plesy, na které není vyloženě doporučena „velká večerní". Koktejlky jsou koneckonců na tanec pohodlnější. „Pozor ale na příliš krátkou délku, která by na formální akci působila nepatřičně," doporučuje módní návrhářka.

Velká večerní
Některé společenské akce vyžadují dlouhé šaty až po zem, takzvanou velkou večerní róbu. Mezi takovéto formální příležitosti patří plesy konající se ve velmi reprezentativních prostorech. Pokud se ale v dlouhých šatech cítíte lépe než v koktejlkách, můžete si je vzít na jakýkoliv ples. Velká večerní by měla kralovat vašemu šatníku. Vyberte si proto odstín a střih, který vám sluší. „Šaty vám musí dokonale padnout – na vysoce formálních akcích nebudete chtít řešit, jestli někde něco odstává nebo naopak tlačí," dodává Gábina. Vyberte si také příjemný materiál, který se zbytečně nemačká.

{phocagallery view=category|categoryid=1389|limitstart=0|limitcount=0}