Na výběru spodního prádla záleží, často se ale zaměřujeme hlavně na jeho vzhled a méně na samotný střih. Je to právě střih, který ovlivňuje nejen to, jak se ve spodním prádle cítíme a vypadáme, ale může mít vliv i na naše zdraví. Názorným příkladem jsou pánské trenýrky a slipy, o jejichž působení na plodnost není pochyb. Jsou ale i jiné důvody, proč by trenýrky měly mít své právoplatné místo v pánském šatníku.

 

Podporují plodnost
Je všeobecně známo, že varlata potřebují přibližně o 4 °C nižší teplotu, než jakou má tělo. Jedině tak totiž může za optimálních podmínek probíhat spermatogeneze neboli tvorba spermií. A právě z toho důvodu je důležité upřednostnit trenýrky před těsnými slipy, které mohou způsobit nevhodné přehřívání. Dokonce i mnozí lékaři mužům, kteří řeší zvýšení plodnosti, doporučují nosit trenky a upozorňují na možnou souvislost slipů s poklesem kvality spermatu.

 

„Pánské trenky, a obzvlášť trenýrky ze 100% bavlny, jsou pro každodenní nošení ideální, protože jsou volné, vzdušné a prodyšné. Jsou tak příjemné na nošení a prospívají i zdraví. Bavlněné a saténové trenky navíc neškrábou ani nezpůsobují svědění, což je pro výsledný komfort při nošení též důležitým aspektem,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

 

PÁNSKÉ TRENÝRKY NAJDETE I V NAŠEM MÓDNÍM VYHLEDÁVAČI >>