Loading color scheme

Montblanc uvádí limitovanou edici 2009 na počest velkého archeologa, objevitele a mecenáše umění

Logo MontBlanc Pravidelně od roku 1992 vzdává Montblanc hold mecenášům kultury a vědy z dob minulých věhlasnou edicí „patron umění", kterou pokaždé s netrpělivostí a nadšením očekávají sběratelé po celém světě. Letošní edice je věnována velkému archeologovi a mecenáši umění Maxi von Oppenheimovi (1860 - 1946), který objevil ve své době neznámou beduínskou kulturu na Blízkém východě a zpřístupnil její dědictví veřejnosti. Max von Oppenheim zasvětil svůj život umění Orientu a jeho vášeň se odráží v neobvyklém designu plnicího pera ze stříbra o ryzosti 925/000, které je připomínkou jeho největšího objevu - chrámového paláce v syrském Tell Halafu.

Limitovaná edice Max von Oppenheim Pozlacené prstence na peru i jeho uzávěru jsou ozdobeny reliéfy inspirovanými motivy z chrámového průčelí. Pero nese geometrický vzor, který je k vidění nejen v chrámu, ale také na prehistorické keramice z Tell Halafu. Vrstva průsvitného laku dodává designu fascinující trojrozměrný efekt. Uměleckým vrcholem tohoto klenotu je jemná rytina beduínské karavany na ručně vyrobeném hrotu z 18karátového zlata.

Stejně jako vzácné prehistorické poklady Orientu je i tato edice limitovaná. Každý ze 4 810 kusů lze snadno identifikovat podle čísla vyrytého na klipu.

Limitovaná edice Max von Oppenheim bude v prodeji v butique Montblanc od konce dubna za 53 000 Kč.

Logo Carollinum Limitovaná edice Max von Oppenheim