Loading color scheme

O´Neill - kolekce jaro / léto 2009

 

PÁNSKÁ KOLEKCE ACTIVE

Kolekce jaro/léto 2009 Letošní letní pánská kolekce active je kromě tradičního spojení inovace a designu taktéž specifická využitím materiálu GORE-TEX® Paclite® a ojedinělou spoluprácí s umělci Reubenem Rudem a Tomem Killionem ze Severní Kalifornie.


PLAVECKÉ ŠORTKY
Pro šortky z letošní letní kolekce jsou charakteristické různé typy potisků a pevný materiál, který je jejich nejdůležitějším atributem.
O´Neill vyvinul celkem tři různé typy:
Hybrid - charakteristický svou všestranností díky použití rychle schnoucích tkanin,
Superfreak - použití tzv. psycho stretch tkaniny a 5mm neoprénové perforace zajišťuje super pružnost a pohodlí,
Hyperfreak - použití hyperstretch tkaniny, poskytující maximální flexibilitu.


Kolekce jaro/léto 2009 ŘADA SIGNATURE

Surfaři z týmu O´Neill- Jordy Smith, Cory Lopez a John John Florence se každý připojili prostřednictvím svého podpisu k jedinečné kolekci šortek pro jaro/léto 2009.
Jordyho šortky jsou vyrobeny v typu Hyperfreak s přidáním 3mm neoprénové vložky. Součástí jejich designu je již tradičně Jordyho oblíbená inspirace jihoafrickou vlajkou a vzorem zebřích pruhů.


SBĚRATELSKÁ EDICE
Tato jedinečná edice se stala součástí každé kolekce. Pro letošní letní kolekci si O´Neill přizval ke spolupráci dva tvůrčí talenty- umělce ze Severní Kalifornie Reubena Ruda a Toma Killiona.
Tom Killion se ve své tvorbě inspiroval svými řezbářskými zkušenostmi, které získal za svého pobytu v Santa Cruz. Do svého designu zapracoval snímky z pobřeží Nor Cal.
Reuben Rude zase pro změnu vytvořil design inspirovaný uměním graffiti a sílou přírodních živlů.


Kolekce jaro/léto 2009 EXPLOR 4 - „FOUR SEASON GEAR KEEPING YOU OUT THERE"
Z hlediska technických vlastností musí být právě tato část celé kolekce technicky nejlepší. Protože se prezentuje jako kolekce do každého ročního období, jsou pro ni vlastnosti jako prodyšnost, nepromokavost a funkčnost hlavním výrobním atributem.

Největší dominantou této kolekce pro letošní jaro/léto je tzv. GORE-TEX® Paclite® Shell jacket, tedy bunda vyrobená z goretexového materiálu. Je to vůbec poprvé, kdy O´Neill zařadil tento typ materiálu do své letní kolekce. A rozhodně ne naposledy.. Právě použití goretexového materiálů totiž zajišťuje tu nejvyšší kvalitu a zároveň pohodlí, a to za každého počasí.


PÁNSKÁ KOLEKCE CASUAL

Kolekce jaro/léto 2009 Ruku v ruce s novými módními trendy jde pánská kolekce pro běžné nošení. Využívá kvalitní materiály, dobře padnoucí střihy a jedinečný design za použití konvenčních grafik.
A právě díky volbě materiálů jedinečné kvality a střihům pánských košil udělala tato kolekce obrovský krok kupředu. Příkladem tohoto úspěchu je například košile Oceanside, která kombinuje použití různých typů látek.

Odrazem dědictví a historie značky O´Neill je tričko Takayama s potiskem starého inzerátu O´Neill z roku 1960, na němž je obrázek surfujícího Pata, syna samotného zakladatele značky- Jacka O´Neilla.

Jedinečné tričko Big Rock s dlouhým rukávem je ideálním svrškem pro teplé letní večery po surfování, díky materiálu připomínajícím moskytiéru.

Další vychytávky se v kolekci casual podepsaly na tričkách. Klasický proužkovaný vzor se objevuje na polo tričku Lighthouse Polo nečekaně na zadní straně a jedinečný Argyll vzor se objevuje na vnitřní straně trika Tigertail. Tyto vlastnosti dávají tričkám více charakteru a sportovního ducha.

Stejnou pozornost soustředí kolekce i na výrobu džín a kalhot. Kvalita využívaných tkanin se opět zdokonalila.
Pro kalhoty Riddle Pant se například používá tzv. Salvedge džínovina, jedna z nejkvalitnějších džínovin, která se vyrábí na speciálních přístrojích.


DÁMSKÁ KOLEKCE ACTIVE

Kolekce jaro/léto 2009 Letošní dámská kolekce active vychází z kořenů Severní Kalifornie. Její součástí se stala spolupráce s kalifornskou umělkyní Clare Rojas a grafika inspirovaná pobřežím Nor Cal. Celá kolekce je jakousi ochutnávkou životního stylu O´Neill.

Nejvýraznějším designovým prvkem kolekce jsou motivy vycházející z incké kultury a ruční práce, na něž design celé kolekce navazuje. Tato inspirace se nejvíce podepsala na jedinečných šatech Global Flower, Limetree bikinách a několika dámských šortkách.

Podobně jako u pánské kolekce, i dámské šortky Northcal mají jedinečnou grafiku, inspirovanou pobřežím Nor Cal.
Dámské šortky také využívají technického stylu Hybrid, který je z rychleschnoucích tkanin a umožňuje tak své majitelce všestrannou využitelnost, která je doplněna jedinečným designem a snadným zapínáním.


EXPLOR 4 - „FOUR SEASON GEAR KEEPING YOU OUT THERE"
Stejně jako u pánské kolekce, je i dámská řada EXPLOR 4 dominantní svými jedinečnými technickými vlastnostmi. S ohledem na možnost využití v jakémkoliv ročním období v sobě kombinuje prodyšnost, nepromokavost a funkčnost, za použití goretexového materiálu. Stejný je i dominantní kousek oblečení, kterým se stala tzv. GORE-TEX® Paclite® Shell Pimpernel jacket, víceúčelová bunda. Její lehké vrstvení poskytuje tu nejlepší ochranu díky vysoké odolnosti goretexového materiálu proti vodě a zároveň ji zachovává jedinečný komfort a styl.


SBĚRATELSKÁ EDICE
Kolekce jaro/léto 2009 Pod tuto tradiční a oblíbenou kolekci oblečení s charakteristickým designem se tentokrát podepsala kalifornská umělkyně Clare Rojas. V jejích kresbách je typická symbióza lidí, zvířat a přírody.

Její osobitý design v této kolekci můžete objevit například na několika dámských šortkách, bikinách a mikinách s kapucí.


DÁMSKÁ KOLEKCE CASUAL

Kolekce casual pro dámy se letos zaměřila hlavně na aktuální módní trendy a jejich vývoj. Ve velké míře se uplatnily různé typy potisků a materiálů, vlastnosti, které jsou charakteristikou značky O´Neill. Co se týče barev, o jejich finálním výběru se rozhodlo až dva týdny před uvedením kolekce na trh.

Dalším trendem pro letošní sezonu, kterého se značka drží, je důraz na ženskou siluetu a ženskost obecně. Ten využívá především u šatů v různých délkách a materiálech, a u novinky- super krátkých šortek. Právě tyto dva kousky se staly asi nejvýraznějšími z celé kolekce.

Více ženskosti lze nalézt i u dámských triček a svetrů, jejichž tvar i design se více přizpůsobuje ženské siluetě. Dobrým příkladem může být tričko Robby a dámský Zebra svetr, který podtrhuje ženskost svým elegantním výstřihem.

Velkým návratem letošní kolekce O´Neill je „V" (véčkový) kalhotový střih, který se bezesporu stane trendem letošního roku. Jsou to například kalhoty Avalon, které se inspirovaly slavnou herečkou a zpěvačkou Marlene Dietrich.

Součástí kolekce se opět stala také řada odkazující na dědictví a historii značky. Pro volbu materiálu triček, svetrů a vest, sáhla tato kolekce až do roku 1952, kdy se O´Neill zapisuje do historie otevřením svého prvního obchodu se surfařskými potřebami.

 

BOTY A DOPLŇKY

Kolekce jaro/léto 2009 BOTY
Zaměření letošní kolekce se soustředuje na kvalitu a její zdokonalování. To znamená využívání pevnějších a odolnějších materiálů. Novinkou, se kterou ještě nikdo další z výrobců nepřišel na trh je využívání fotografií k potisku, což zajišťuje jejich jedinečný design.

SANDÁLY
Novinkou v řadě jsou sandále Super Jack, které jsou určeny pro více příležitostí. Pro všechny sandále z letošní kolekce O´Neill použil kvalitnější kůži a čistší design. Unikátním detailem u sandál Timo je otisk palce Jacka O´Neilla.

Po úspěchu pánských bot Chad z loňské kolekce, se O´Neill rozhodl zařadit do té letošní jejich mladší, avšak vylepšené sourozence- Chad Check a Chad Cross. Změna je patrná na spodní části obuvy, ve volbě trvanlivějších materiálů a tvaru, který se lépe přizpůsobuje chodidlu.

Podobný pokrok nastal i u dámských bot Gritt, které byly v poslední sezóně nejprodávanějšími. Vznikly tak boty Gritt Metallic a Grace.

Další novinkou jsou dámské boty do deště (holínky), ty vsadily na jednoduché barvy a tištěné vzory.


DOPLŇKY

I u doplňků je to opět kvalita použitých materiálů a jedinečný design, stejně jako nejnovější trendy, na něž se O´Neill zaměřil.

 

DÁMSKÉ DOPLŇKY

Kolekce jaro/léto 2009 V nové řadě dámských doplňků naleznete jako obvykle i několik opravdu pěkných kousků. Týká se to hlavně tašky Poetic Dream- plátěná taška přes rameno a plážové tašky Poetic Dream Beach s oboustranným potiskem. Tyto dvě naprosto unikátní novinky využívají tradiční potisky typické pro značku O´Neill.

Velkým trendem pro letošní sezónu léta se stávají bezesporu šátky. Proto O´Neill poprvé vytvořil unikátní kolekci dámských šátků.

Na kolekci doplňků se podílela kalifornská umělkyně Clare Rojas a Luella, která s O´Neillem spolupracovala na kolekci oblečení již dříve. Obě vytvořily několik kousků doplňků a dámské tašky s osobitým designem.


PÁNSKÉ DOPLŇKY

Neoprénová řada Mutant je výrazným prvkem kolekce. Není to však jen neoprén, co do pánských tašek O´Neill přidává, ale například i voděodolné zipy z neoprénových obleků.
Řada pánských tašek Canvas Messenger je úplnou novinkou v této kolekci. Potisky se stejně jako zbytek celé kolekce inspirovaly pobřežím severní Kalifornie.

Velkou pozornost věnuje tato kolekce páskům. V jejich nové řadě stojí za zmínku kožené pásky Leather Studs a Printed Leather.

Odrazem historie značky se stal pásek Leather Full Grain, který je vyrobený ze 60 let staré kůže a doplněný přeskou s jedinečným designem.

 

OBOJŽIVELNÁ ŘADA AMPH

Kolekce jaro/léto 2009 Řada O´Neill Amph se inspirovala obojživelníky, aby učinila svůj první krok při přechodu z vody na souš.

Charakteristická je především volbou materiálů té nejvyšší kvality, propracovanými střihy a designem.

Ideálním příkladem dokonalé adaptace jsou plavecké šortky Apa Ini. Díky pásku na zadní straně se tyto šortky staly velice pohodlnými pro surfování. Spolu s jejich stylovým designem si můžete být jisti, že se však neztratíte ani na souši.

Celé této řadě vévodí hlavně bunda Transformer. Tato voděodolná a prodyšná bunda je dokonalým důkazem dominanty této řady ve svém technologickém pokroku, designu a inovaci.

K snadnějšímu přechodu z vody na souš slouží i vychytávka v podobě voděodolné pokrývky sedadla do vašeho auta.

Kolekce, kterou vytvořili lidé oddaní sportu, a surfingu jako životnímu stylu především, je ideální pro každého kdo hledá inspiraci. Řada Amph boří všechny překážky, které jsou mezi životem ve vodě a na souši.