Loading color scheme

Kadeřnické tipy a triky pro nadcházející sezonu

K otázce kondicionérů a balzámů, které v tomto období pomáhají navrátit vlasům ztracenou rovnováhu i vláhu, pak Tomáš Szymik navrhuje vybírat produkty dle typu kadeří: „Takzvané 'leave in' produkty by neměly používat ženy s jemnými vlasy, které přípravek zbytečně zatíží a účes je pak zplihlý. Jsou vhodnější spíše pro pevné, husté a vlnité vlasy." Nesmývající balzámy preferuje Lutz Schultz, neboť účinné látky mohou déle působit. Na léto doporučuje zejména přípravky řady Goldwell SunSerie a doplňuje: „Kondicionéry, které se smývají, mají za úkol především vlasy uhladit, aby se snadněji rozčesávaly." Nesmývají se ale třeba také termoaktivní stylingové přípravky, které si na své kučery nastříkáte po jejich umytí a vysušení ručníkem. Tomáš Szymik si při práci oblíbil třeba řadu Superstar od Tigi: „Objem vlasům výborně dodá třeba Bed Head Superstar Blowdrying Lotion, který se aktivuje teplem při fénování. Navíc chrání vlasy před tepelným poškozením a nezatěžuje je, naopak jsou po něm hedvábně jemné. Kdo dává přednost více fixovanému účesu, tomu se bude zamlouvat rovněž termoaktivní pěna za stejné řady nazvaná Queen For A Day. Podporuje objem od kořínků a obsahuje také UV filtr, takže vlasy v létě ochrání před sluncem."

Pokud jste si před dovolenou u moře nezatoužila udělat radost novým sestřihem, jímž budete oslňovat místní krasavce, je podle Tomáše Szymika vhodnější naplánovat návštěvu svého kadeřníka raději až po návratu. Pomůže vám napravit potenciální škody způsobené mořem, solí a slunečními paprsky, které ničí vlasy a šisují barvu. Rozhodně však nedoporučuje podnikat kroky pro záchranu či oživení barvy na vlastní pěst, zejména co se týče blond odstínů a odbarvování. „Blond odstíny jsou zrádné, a pokud nejste přírodní blondýna, barva z drogerie vám chytne spíš jako žlutá," varuje kadeřník.

Letní hrátky, voda, slunce, pot, sůl a chlor mohou však vysušovat a narušovat nejen vlasy, ale také pokožku hlavy. Aby vám po dovolené nezůstaly následky v podobě pálení kůže či lupů, nebo abyste alespoň napravili již vzniklé škody, zvolte některé z šetrných produktů. Například Goldwell nabízí speciální řadu Inner Effect Regulate pro citlivou pokožku hlavy, která je díky němu uvolněná, problémy s citlivostí i lupy postupně mizí, vlasy jsou zdravé a lesklé.

Jste-li citliví i na syntetické složky v kosmetice, pak na internetu a v drogerii jistě pátráte po organických produktech. „Z biopřípravků stojí určitě za zmínku linie Goldwell Green, která nabízí šampony a kondicionéry bez přidaných barviv, syntetických vonných látek, parabenů, silikonů a minerálních olejů. Jejich ingredience pocházejí z 98 – 100 % z ekologické a bioprodukce, jde třeba o mléko z bambuckého másla či výtažky z Aloe Vera, bílého čaje, nebo rostliny Noni, která je již po staletí známa svými regeneračními a zkrášlujícími účinky," doporučuje Lutz Schultz.

Kadeřník Tomáš Szymik zase nedá dopustit na ekologickou a organickou řadu značky Tigi, nazvanou v duchu hippie hodnot Love, Peace & the Planet: „Produkty této linie jsou v rámci zásad trvale udržitelné společnosti šetrné k planetě, ale samozřejmě i k vám, a najdete mezi nimi šampony, kondicionéry i stylingové přípravky. Neobsahují žádná umělá barviva, syntetické přídavky ani vůně a jejich obal je z 50 % recyklovatelný. Skvělé je například sérum pro maximální objem s obsahem heřmánku, kopřivy, Aloe Vera, japonského zeleného čaje, granátového jablka a jojobového oleje, po němž jsou vlasy vyživené, hydratované a zářivě lesklé. Pokud ale chcete spojit ekologický přístup s přístupem letním a bránit se paprskům šisujícím zejména tmavé vlasy do neurčitých tónů, pořiďte si třeba šampon od L´Oréalu ze Série Nature Abodance de Cacao. Je také přírodní, extrakt z kakaových bobů posiluje a navrací vitalitu, objem, texturu a lesk, oživuje barvu hnědých vlasů." Všechny obaly Série Nature mají rovněž plně recyklovatelný obal, neobsahují sulfáty ani silikon.

Co bude letos na hlavách nejvíc IN? Osobitost spolu s přirozeností! „Aktuálně se nosí úplně všechno - krátké, dlouhé, vlnité, nebo rovné vlasy – hlavní je co nejpřirozenější tvar účesu, znovu letí i foukaná přes kulatý kartáč. V kurzu jsou rovněž přirozené barvy, zejména blond odstíny v tónech písku, obilí či medově zlaté ledové kávy. Melíry se takřka nenosí, pouze lehké tón v tónu, nebo jen v rámci umístění efektů do ofiny či jejích kontur," líčí Tomáš Szymik. Stojíte-li o změnu a oživení, ale nechcete žádný radikální zásah, pak je nenáročným, ale efektním zásahem právě ofina. „Máte-li dlouhé vlasy, nechte si ustřihnout dobře zvolenou ofinu, která oživí každé dlouhé vlasy, nebo si nechte pár pramínků na léto o tón zesvětlit, dodá to barvě svěží vzhled. Ofiny se nosí stále, frčí dlouhé, husté a 'tupé' ale i prostříhané kulaté, co komu sedne a na co má kdo vlasy. Je důležité, aby to slušelo vám osobně a cítila jste se dobře, není nutné za každou cenu podléhat trendům," uzavírá kadeřník.

{phocagallery view=category|categoryid=137|limitstart=0|limitcount=0}