Loading color scheme

Bláznivé kontaktní čočky jsou halloweenským hitem. Víte, jak je bezpečně nosit?

Ať už chcete zvýraznit vlastní barvu, úplně ji změnit nebo vykouzlit třeba krvavý pohled, na VašeČočky.cz je z čeho vybírat. Barevné a crazy kontaktní čočky jsou k dostání v desítkách barev a motivů v dioptrické i nedioptrické variantě. 
„Prodeje barevných a crazy kontaktní čočky rostou na e-shopu VašeČočky.cz meziročně o 20-30 %, zejména v období před Halloweenem. Nejpopulárnější motivy jsou White zombie a Crazy red“, říká Tomáš Bártek z e-shopu VašeČočky.cz.

„Bláznivé čočky mohou skvěle doplnit halloweenský kostým, na rozdíl od ostatních doplňků je pro jejich bezpečné nošení potřeba dodržovat některé zásady, aby nedošlo k poškození zraku nebo třeba k dopravní nehodě,” vysvětluje Jakub Odcházel, optometrista VašeČočky.cz. Jaké zásady to jsou?

1. Nesdílejte čočky s ostatními. Kontaktní čočky jsou stejně osobní věc jako kartáček na zuby nebo spodní prádlo. Nepůjčujte si je s přáteli ani v rámci rodiny, zabráníte tak šíření očních chorob.
2. Nepřenášejte kontaktní čočky. Pečlivě čtěte a dodržujte instrukce v příbalovém letáku, nebo ještě lépe proberte používání barevných kontaktních čoček s vaším optometristou.
3. Neřiďte s halloweenskými čočkami. Barevná čočka může zakrýt vaši zornici a zhoršit vidění nebo rozpoznávání barev.
4. Nespěte s barevnými kontaktními čočkami. Během spánku se může čočka posunout, způsobit podráždění a v extrémním případě dokonce trvalé poškození zraku.
5. Nekupujte čočky od neověřených prodejců jen proto, že jsou levné. Bezpečné kontaktní čočky za internetové ceny koupíte třeba na VašeČočky.cz.
6. Pokud máte vícedenní čočky, nikdy nedoplňujte roztok, vždy použijte nový. Ve starém roztoku mohou být zbytky nečistot či bakterie, které si s čočkou můžete zanést do oka.
7. Nedovolte, aby čočka přišla do styku s líčidly, parfémem nebo lakem na vlasy. Čočky aplikujte vždy před tím, než se začnete líčit, a vyndejte před odličováním.
8. Nezapomínejte mrkat. Mrkání pomáhá udržovat čočku vlhkou a čistou. Je prokázáno, že méně mrkáme při sledování televize, takže pokud se v rámci halloweenské party chystáte třeba koukat na horory, myslete na mrkání ;)
9. Nenechávejte čočky v očích, pokud cítíte jakékoli podráždění nebo pálení očí. Pro všechny případy u sebe mějte oční kapky, které pomůžou podrážděné oko zklidnit.