Nové linie ZORYA ve fotografii Bet Orten

ZORYA je ve slovanské mytologii večerní, půlnoční a ranní hvězda. Je znázorňovaná jako žena, která se každou noc proměňuje z dívky na matku a z matky ve stařenu. Každý večer se znovu rodí a s ránem se ztrácí. Její krása a síla vychází právě z nekonečné plynoucí proměny. Podobně i nositelky šperků ZORYA nepatří do jedné věkové skupiny. Spojuje je přirozená kreativita, pozitivní energie a klidná síla, založená na vnitřním souladu s ubíháním času.

Tento motiv se odráží i na fotografiích Bet Orten, které vznikly v opuštěném lomu, jež si pomalu bere zpět příroda. Zachycují nejnovější kolekce Baroque a Crystalline na místě plném divoké syrovosti a křehké krásy. Obnažené skály praskají a erodují, sutiny obrůstají trávou a křovím. Zapomenutá kovová lana pomalu reznou uvězněná v kamení a štěrku. Mezi borovicemi, břízami a pichlavým houštím se leskne zamrzlá vodní hladina. S příběhy a estetikou šperků ZORYA se v den focení sladilo i počasí, které prostřídalo všechny tváře, od pochmurné šedi, přes sněhovou vánici až po chladnou záři zimního slunce.

Popis kolekcí:

Crystalline je decentní a něžná sestra oceňované kolekce Virus. Na objemná lněná lana s vybujelými kameny navazuje delikátními nadčasovými šperky. Krystaly ze zlata a diamantů jsou zachycené na jemných řetízcích, na kterých se splývavě obtáčí podle těla. Uměřené linie střídá intuitivní hra s náhodou a nepravidelností. Některé kusy jsou jednoduché a pravidelně uspořádané, jiné evokují potrhanou pavoučí síť. Jako na spleti kořenů, vytržených z drahocenné země, se na nich zachytily kameny a hlína v podobě krystalů. Řetízky jsou ze světlého i patinovaného stříbra, bílého a červeného zlata. Diamanty, krystaly a perly jsou k nim citlivě dosazované tón k tónu. Součástí linie jsou i minimalistické nadčasové náušnice, závěsy a pánské manžetové knoflíčky ze stříbrných replik minerálů.

Linie Baroque podtrhuje krásu a dokonalost jedinečné osobitosti. Decentní náušnice, prsteny a závěsy dávají vyniknout nepravidelným perlám se zafasovanými diamanty. Pohupují se na řetízcích z bílého, nebo platinou pokoveného zlata. Broušené diamanty jsou na oblých záhybech perel zachycené tón v tónu, v bílé, temně šedé a zelené. Kolekce obsahuje perly jižních moří a tahitské perly.