Nová kolekce Crystalline od ZORYA v Debut Gallery

ZORYA je ve slovanské mytologii večerní, půlnoční a ranní hvězda. Je znázorňovaná jako žena, která se každou noc proměňuje z dívky na matku a z matky ve stařenu. Každý večer se znovu rodí a s ránem se ztrácí. Její krása a síla vychází právě z nekonečné plynoucí proměny. Podobně i nositelky šperků ZORYA nepatří do jedné věkové skupiny. Spojuje je přirozená kreativita, pozitivní energie a klidná síla, založená na vnitřním souladu s ubíháním času.

Tento motiv se odráží i na fotografiích Johany Pošové, absolventky ateliéru fotografie na UMPRUM, které zachycují nejnovější kolekci Crystalline na ženách různých generací. Při přirozeném světle a s minimálním make-upem, doplněné jen o světlé oblečení, se místo modelek fotily normální ženy z okruhu přátel a můz designérů Daniela Pošty a Zdeňka Vacka.

Kolekce Crystalline je decentní a něžná sestra oceňované kolekce Virus. Na objemná lněná lana s vybujelými kameny navazuje delikátními nadčasovými šperky. Krystaly ze zlata a diamantů jsou zachycené na jemných řetízcích, na kterých se splývavě obtáčí podle těla. Uměřené linie střídá intuitivní hra s náhodou a nepravidelností. Některé kusy jsou jednoduché a pravidelně uspořádané, jiné evokují potrhanou pavoučí síť. Jako na spleti kořenů, vytržených z drahocenné země, se na nich zachytily kameny a hlína v podobě krystalů. Řetízky jsou ze světlého i patinovaného stříbra, bílého a červeného zlata. Diamanty, krystaly a perly jsou k nim citlivě dosazované tón k tónu. Součástí linie jsou i minimalistické nadčasové náušnice, závěsy a pánské manžetové knoflíčky ze stříbrných replik minerálů.